سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

اولویت بسیج، ایستادگی در برابر جنگ‌های نرم استکبار جهانی است

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت گفت: نیروهای بسیج صنعت نفت باید بدانند که جنگ میان ظلم و عدالت هیچگاه از بین نرفته و نخواهد رفت؛ از این رو ایستادگی در مقابل جنگ‌های نرم استکبار جهانی باید از اولویت‌های این نهاد مردمی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس مجید چگنی در مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان وزارت نفت که صبح امروز (سه‌شنبه-۸ آذر) برگزار شد، اظهار کرد: سالگرد تاسیس بسیج، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله  جنگ تحمیلی زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توام با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین خطری که بسیج را تهدید می‌کند، سیاست انحصارطلبی و داشتن نگاه بسته است.

مهندس چگنی داشتن تفکر قدرتمند و حساب شده را از ویژگی‌های بارز یک بسیجی در عصر کنونی خواند و افزود: نفوذ در لایه‌های مختلف انسانی در طول چند دهه گذشته و ایجاد یک نیروی مردمی قدرتمند از دستاوردهای بسیج به شمار می آید.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت با بیان اینکه پایداری، تقویت و تجهیز نیروها در مقابل جبهه کفر و ظلم از وظایف الهی بسیج و هر نهاد اسلامی است، ادامه داد: برای مقابله با دشمن باید به‌گونه‌ای آماده بود که در هر شرایط و زمانی توان مقابله را داشته باشیم.

وی با بیان این که نیروهای بسیج صنعت نفت باید در چارچوب جهاد اقتصادی فعالیت کنند، تصریح کرد: بسیج دریای گسترده صفا و صمیمت است که می‌توان با غوطه‌ور شدن در آن خود را پاک کرد.

مهندس چگنی رمز پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران را ایستادگی نیروهای بسیجی کشور و صنعت نفت در مقابل تهدیدها و ناملایمات کشورهای غربی دانست و تصریح کرد: باید از بسیج، این یادگار امام راحل (ره) بهره کافی و وافی را برای ارتقاء جایگاه ایران در جهان برد.

به گفته وی بسیج وزارت نفت هم اکنون علاوه بر وظایف محول شده خود در ستادهای مختلفی همچون ستاد اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه به رشوه‌گیری، پدافند غیر عامل و امور ایثارگران، فعالیت‌های جدی را انجام می‌دهد که این امر حکایت از نقش این نهاد مردمی در صنعت نفت دارد.

مهندس چگنی در پایان ابراز امیدواری کرد: بسیج همچون گذشته که منشاء آثار خیر و برکت برای انقلاب اسلامی ایران بوده، در آینده نیز وظایف تعیین شده خود را به صورت کامل انجام دهد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۲۷۴۰۱ بازدید