سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

برنامه های جدید روابط عمومی وزارت نفت تشریح شد

اسحق رویور با تشریح برنامه های جدید کاری اداره کل روابط عمومی وزارت نفت گفت: انتظار می رود شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت نفت به عنوان بازوی مشورتی و اتاق فکر این وزارتخانه شناخته و در آن مشکلات روابط عمومی‌های صنعت بررسی و راهکارهای مناسب ارائه شود.

به گزارش شانا، اسحق رویور امروز (سه‌شنبه ۸ آذر) در سیزدهمین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت نفت اظهار کرد: اگر روابط عمومی‌های صنعت نفت به دنبال اثرگذاری در سازمان‌هایشان هستند، باید با شناسایی نقاط ضعف و قدرت این سازمان‌ها تحولات اساسی در مجموعه‌هایشان ایجاد کنند.

وی بر ارتباط موثر و نزدیک روابط عمومی‌ها با مدیران ارشد صنعت تاکید کرد و گفت: برای برقراری این ارتباط، در اداره کل روابط عمومی ‌وزارت نفت، نشست هایی با مدیران عامل چهار شرکت و دیگر مدیران ارشد برنامه‌ریزی شد، ضمن آن که نخستین جلسه را با آقایان احمد قلعه‌بانی و میرمحمد صادقی برگزار کردیم و در آن نظرها و پیشنهادهای موثری دریافت شد.

رویور درباره آغاز بحث اصلاح ساختاری در اداره کل روابط عمومی وزارت نفت گفت: هم‌اکنون موافقت اصلاح ساختار که از دیرباز خواسته روابط عمومی‌های صنعت بوده، از وزیر نفت گرفته شده است و در اولین قدم، کار اصلاح ساختار اداره کل روابط عمومی وزارت نفت را آغاز کرده‌ایم.

وی تجهیز روابط عمومی به نیروهای انسانی متخصص و متعهد، تجمیع روابط عمومی‌ها به ویژه در اداره کل روابط عمومی وزارت نفت، تجهیز روابط‌عمومی‌ها، حضور مدیران روابط عمومی در سفر مدیران عامل شرکت‌ها و انتشار نشریه لاتین ایران پترولیوم بولتن را از دیگر مباحثی خواند که موافقت وزیر نفت برای انجام آنها کسب شده است.

مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت حضور روابط عمومی‌ها در سفر مدیران عامل به ویژه در نمایشگاه‌های بین‌المللی را موجب آشنایی مدیران روابط عمومی با فضای بین‌المللی کاری خود خواند و ادامه داد: این آشنایی‌ها قطعا به پویایی سازمان‌ها کمک می‌کند.

رویور درباره نشریه لاتین ایران پترولیوم بولتن نیز اظهار داشت: از آنجا که ایران یکی از کشورهای عضو اوپک است، نیاز دارد نشریه‌ای به زبان لاتین منتشر کند تا از این طریق دیدگاه‌های وزیر نفت و مدیران این صنعت در اختیار دیگر کشورها قرار بگیرد؛ همچنان که برخی از کشورها چنین نشریه‌ای را دارند.

رویور با اشاره به اینکه همچنین قرار است نشریه ژئوپرشین به عنوان فصلنامه تخصصی نفت نیز هر سه ماه یک بار چاپ شود، افزود: انتشار این نشریه می‌تواند در زمینه چاپ مقاله‌های آی.اس.آی در حوزه نفت بسیار مهم و تاثیرگذار باشد زیرا هم‌اکنون متخصصان ما برای چاپ مقالات خود در نشریات خارجی ماه‌ها زمان صرف می‌کنند.

رویور همچنین درباره برگزاری نخستین همایش روابط عمومی کشورهای عضو اوپک به میزبانی ایران در سال آینده گفت: برای برگزاری این همایش که به منظور تبادلات فرهنگی و خبری برپا می‌شود، جلسه‌ای با دبیرکل اوپک برگزار و موافقت وی با برگزاری این همایش کسب شد.  ‌

وی ادامه داد: برای برگزاری هفدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی نیز، موافقت‌های لازم از وزیر کسب شده است و ظرف یکی دو هفته آینده، مناقصه‌های مربوطه انجام می‌شود؛ البته نمایشگاه پیش‌رو تغییراتی نیز خواهد داشت مانند تشکیل غرفه‌ای که در آن چهار شرکت اصلی همه نیازهای خود را در بخش کالاهای وارداتی به نمایش می‌گذارند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۰۶۲۸۸ بازدید