سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

پایان حفاری ۸ حلقه چاه در میدان های نفتی سروستان، سعادت آباد و خشت

حفاری ۸ حلقه چاه در میدان های نفتی سروستان، سعادت آباد و خشت در استان فارس با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت ملی حفاری ایران، تکمیل و در حال تحویل به کارفرماست.

مدیر پروژه های حفاری شرکت ملی حفاری ایران امروز (سه شنبه ۸ آذر) در گفت و گو با خبرنگار شانا در این باره توضیح داد: این پروژه در قالب قرارداد با شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی از سال ۱۳۸۶ آغاز شد.

مهندس ایرج احمدی سرشت افزود: در اجرای این پروژه شرکت ملی حفاری ایران ۷ حلقه چاه توسعه ای در سروستان و سعادت آباد و یک حلقه چاه برای تزریق گاز در میدان خشت حفاری کرد.

وی گفت: با به کارگیری شیوه های نوین، عملیات حفاری پنج حلقه چاه ۱۷۳ روز زودتر از برنامه تعریف شده از سوی کارفرما انجام شد که موفقیتی چشمگیر برای شرکت ملی حفاری ایران محسوب می شود.

احمدی سرشت، ارزش این قرارداد را ۴۲ میلیون یورو اعلام و اظهار کرد: این پروژه به صورت کلید در دست (EPDS) تعریف و مهندسی شد و تامین دکل و پشتیبانی آن به عهده شرکت ملی حفاری بود.

مدیر پروژه های حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: عملیات حفاری در این منطقه با به کارگیری دستگاه حفاری سنگین ۵۶ فتح و یک دستگاه حفاری استیجاری به صورت عمودی، افقی و جهت دار صورت گرفت و خدمات فنی شامل سیمانکاری، راندن جداری، نمودارگیری، مغزه گیری، خدمات سرچاهی و راندن رشته تکمیلی نیز با همیاری کار گروه های فنی این شرکت انجام شد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران چند روز پیش از آغاز تولید نفت از میدان های پیش گفته تا پایان سال جاری خبر داده بود.

مهندس مهدی فکور گفت: با اجرای برنامه تولید زودهنگام از میدان های نفتی سروستان، سعادت آباد و خشت، ۴۵ هزار بشکه به تولید روزانه نفت کشور افزوده می شود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۰۵۳۳۵ بازدید