سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

آغاز عملیات طراحی و تدارک کالای سکوی اقماری فاز ۱۲ پارس جنوبی

پیش از زمستان امسال، عملیات طراحی و تدارک کالای سکوی اقماری فاز ۱۲ پارس جنوبی آغاز می شود.، عملیات مکانیکی مخازن میعانات گازی EPC1 نیز به اتمام می رسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،پیش از زمستان امسال، عملیات طراحی و تدارک کالای سکوی اقماری فاز ۱۲ پارس جنوبی آغاز می شود، افزون بر آن عملیات مکانیکی مخازن میعانات گازی EPC1  نیز به اتمام می رسد.

نهایی شدن قرارداد SPM، صدور سفارش خرید و شروع مهندسی تفصیلی SPM،نیز از جمله اقدام هایی است که تا پایان آذر ماه امسال در فاز ۱۲ پارس جنوبی انجام می شود.

بر اساس این گزارش،فاز ۱۲ پارس جنوبی تا پایان شهریور ماه امسال در بخش های مختلف تاسیسات خشکی ۴۵٫۴۳ درصد، حفاری ۶۱٫۴۸ درصد، تاسیسات بخش دریا ۷۹٫۵۱ درصد و در کل ۵۸٫۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

طرح توسعه فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی به منظور تولید سه میلیارد فوت مکعب گاز غنی برای تحویل به شبکه سراسری و واحدهای تولید گاز طبیعی مایع ( LNG ) پیش بینی شده که از این ۳ میلیارد، یک میلیارد به شبکه سراسری تزریق و ۲ میلیارد فوت مکعب به LNG تبدیل می شود.

همچنین تولید ۷۵ میلیون متر مکعب گاز شیرین و تولید ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی و ۷۵۰ تن گوگرد در روز در فاز ۱۲ پارس جنوبی پیش بینی شده است.

بر پایه این گزارش، پیمانکار اصلی طرح توسعه فاز ۱۲ پارس جنوبی، شرکت پتروپارس و محل احداث تاسیسات خشکی طرح، سایت ۲ در تمبک (به فاصله ۷۰ کیلومتری عسلویه) است.

افزون بر توسعه میدان و احداث واحدهای پالایشی، آماده سازی و اجرای اسکله خدماتی برای کل سایت نیز پیش بینی شده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۰۳۵۳ بازدید