سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

بسیجیان، معادلات دنیای غرب را به‌هم ریخته‌اند

وزیر نفت با بیان اینکه درحال حاضر هیچ قدرت و توطئه‌ای توان ایستادگی در برابر بسیج را ندارد، گفت: امروز بسیجیان کشور برای مبارزه با تحریم‌ها توانسته‌اند با تفکرات و اهداف والای خود تمامی معادلات دنیای غرب را بهم بریزند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، در مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان وزارت نفت که صبح امروز (سه‌شنبه- ۸ آذر) همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) و به مناسبت هفته بسیج  برگزار شد، مهندس رستم قاسمی در جمع مدیران و بسیجیان وزارت نفت در ساختمان مرکزی این وزارتخانه افزود: همواره تفکر و فرهنگ بسیجی رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی بوده است.

وی با اشاره به درخشش بسیجیان در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در دوران ۸ ساله دفاع مقدس و همچنین در سال‌های اخیر و در مبارزه با فشارهای سیاسی دشمنان گفت: تنها با تفکر بسیجی است که می‌توان کارهای نشدنی را امکانپذیر کرد.

وزیر نفت اظهار کرد: در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مشکلات متعددی بر سر راه تشکیل این نهاد مردمی وجود داشت و این نهاد، فعالیت‌های خود را بدون پشتوانه مالی آغاز کرد ولی رفته رفته با اتکا به نیروی لایزال الهی و نیز با عشق و علاقه بسیجیان به نظام مقدس اسلامی، امروز شاهد آن هستیم که بسیج در تمامی عرصه‌ها نقش آفرین است.

وی با بیان این که درحال حاضر هیچ قدرت و توطئه‌ای توان ایستادگی در برابر بسیج را ندارد، خاطر نشان کرد: بسیجی‌بودن و تفکر بسیجی داشتن تنها برای یک مقطع زمانی خاص نیست بلکه روحیه و رشادت بسیجی همواره ساری و جاری است.

مهندس قاسمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بسیجی باید بداند وظیفه‌اش چیست، چه مسئولیتی در مقابل کشور دارد و انتظارات مردم کشورش را چگونه می‌تواند پاسخگو باشد، یادآوری کرد: امروزه وظیفه صنعت نفت نسبت به دوران گذشته سنگین‌تر شده و در دنیای کنونی، فشارهای دشمنان در جنگ اقتصادی فشار بر روی صنعت نفت کشور است.

به گفته وی دشمنان می‌خواهند در مقابل افزایش تولید نفت کشور بایستند و در نهایت معیشت مردم را با مشکل مواجه کنند؛ تحریم اقتصادی به‌عنوان یک ابزار جدی برای به زانو در آوردن پویایی این کشور توسط سلطه‌گران طراحی شده و امروز با توجه به تحریم‌های موجود، توجه به تکنولوژی و نیروهای متفکر، جوان و خلاق از ضروریت‌ها به حساب می‌آید.

این عضو کابینه دولت با تاکید به اینکه برای رسیدن به قله‌های پیشرفت، طبق سند چشم‌انداز ۲۰ ساله زمان کم است و با سرعت بسیار زیاد باید حرکت کنیم، تصریح کرد: مسلط‌بودن بسیج به دانش روز کشور نشانه تدبر و پویایی این مجموعه است و بسیج باید همواره پویا، پر تلاش و آماده در مقابل هرگونه از توطئه‌های دشمن باشد.

 

وی نیروهای بسیجی را حافظ و پاسدار ولایت و اسلام خواند و گفت: هم اکنون بسیجیان ایران، نور امید همه مستضعفان جهانند و می‌توانیم انها را اوج عشق و ایثار بدانیم.

در این مراسم، همچنین معاونان وزیر نفت، مهندس چگنی فرمانده مقاومت بسیج وزارت نفت، سردار احمدی میانجی رئیس سازمان بسج کارمندان کشور و سرهنگ سراج، فرمانده بسیج ناحیه ادارات استان تهران حضور داشتند. در پایان این مراسم نیز به بسیجیان نمونه صنعت نفت لوح تقدیر اهدا شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۵۱۳۲۲ بازدید