سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

ونزوئلا خواستار تثبیت سهمیه های تولید اوپک شد

وزیر نفت ونزوئلا تثبیت سهمیه های تولید کنونی اعضای اوپک در نشست ماه جاری اعضای اوپک در وین اتریش را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ، رافائل رامیرز گفت: ونزوئلا خواستار تثبیت سهمیه های تولید کنونی اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در نشست ماه جاری در وین اتریش است.

وی تاکید کرد: آن دسته از اعضای اوپک که پس از آغاز ناآرامی ها در لیبی و کمبود عرضه نفت خام این کشور تولید خود را به طور یک جانبه افزایش داده اند، هم اکنون باید افزایش تولید خود را تعدیل کنند.

پس از نشست ۱۵۹ اوپک در وین اتریش که اعضای اوپک نتوانستند درباره سیاست های تولید خود به اجماع برسند، عربستان سعودی و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس به بهانه جبران کمبود عرضه نفت خام لیبی تولید خود را به طور یک جانبه افزایش دادند.

تاکنون بیشتر وزیران نفت کشورهای عضو اوپک خواهان حفظ سهمیه های تولید اوپک در نشست دسامبر بوده اند اما در همین حال عبدالکریم لعیبی، وزیر نفت عراق از احتمال کاهش سهمیه های تولید اوپک در این نشست خبر داده است.

۱۲ عضو اوپک که بیش از یک سوم نفت خام جهان را تولید می کنند، ۱۸ خرداد در یکصد و پنجاه و نهمین نشست عادی خود در وین اتریش برای هشتمین بار پیاپی تصمیم گرفتند سهمیه های تولید را در همان سطح ۲۴ میلیون و ۸۴۵ هزار بشکه در روز تثبیت کنند.

اعضای اوپک ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) به منظور بررسی سیاست های تولید در وین اتریش گردهم می آیند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۵۳۲۹ بازدید