سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

پیروزی ایران در جنگ تمام عیار اقتصادی غربی ها قطعی است

مهندس رستم قاسمی گفت: با کمک مراکز دانشگاهی و مراکز فناوری از تحریم ها عبور خواهیم کرد و در این جنگ تمام عیار اقتصادی پیروز خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا از آمل، مهندس رستم قاسمی صبح امروز (دوشنبه ۷ آذر) افزود: امروز جنگ ما جنگ علم و دانش و مبارزه با تحریم است و با تکیه بر اندیشه بسیجی و بصیرت می توانیم در راه موفقیت گام برداریم.

وزیر نفت با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: امروز همه ما باید با تفکر بسیجی به آینده بیندیشیم؛ دیروز بسیجیان در جبهه ها حضوری فعال داشتند و امروز در جنگ علم و دانش با سلطه گران نقش آفرینی می کنند.

وزیر نفت خطاب به صنعتگران اظهار کرد: کشورمان با همین تفکر و مبارزه با جنگ فناوری که سلطه گران از آن به عنوان ابزاری مهم یاد می کنند، می تواند علاوه بر تامین تمام نیازمندی های خود، مسیر توسعه را بپیماید.

مهندس قاسمی اظهار امیدواری کرد صنعتگران فعال در شرکت های دسا با تلاش مهندسان جوان و باهوشی که در آن حضور دارند و نیز با کمک وزارت دفاع و قرارگاه خاتم الاوصیا بتوانند در مسیر توسعه صنعت نفت کشور، مشارکتی فعال تر در آینده داشته باشند.

وی ادامه داد: ایران کشوری بزرگ با ویژگی های منحصر به فرد بوده که از نظر جغرافیایی و ژئوپولتیک با داشتن ۱۵ همسایه دارای موقعیتی ممتاز در جهان است.

مهندس قاسمی گفت: ایران با دارا بودن رتبه اول مجموع ذخایر هیدروکربوری در جهان و بهره مندی از منابع انسانی باهوش و بااستعداد تا افق ۱۴۰۴ به تمام اهداف پیش بینی شده خود دست می یابد و ما باید قدرت اول اقتصادی منطقه شویم.

وزیر نفت گفت: باید با شتاب بسیار زیادی حرکت کنیم تا به شاخص های پیش بینی شده در افق ۱۴۰۴ دست یابیم.

وی افزود: باید با برنامه ریزی و جهشی پرشتاب، تحرک جدی در توسعه صنعت نفت تا پایان برنامه پنجم ایجاد شود.

مهندس قاسمی درباره اهمیت میدان های مشترک برای توسعه گفت: توسعه این میدان ها از اولویت های کاری وزارت نفت است.

وزیر نفت ادامه داد: امروز تحریم در سطح نفت از دید دشمنان ابزاری جدی است و آنها می خواهند توان توسعه ایران را به تاخیر بیندازند، اما خوشبختانه با وجود نیروهای بااستعداد و خلاق، کشورمان توانسته است تحریم دشمنان را بی اثر کند.

وی تصریح کرد: خودکفایی در بخش صنعت نفت با توجه به فناوری و برنامه های توسعه ای میسر خواهد شد.

مهندس قاسمی افزود: با همت مردم و تکیه بر تدبیر و دانش محوری، از این آزمایش بزرگ پیروز بیرون خواهیم آمد و همه باید دست به دست هم دهیم تا کار بزرگ توسعه صنعت نفت ایران به اهداف خود برسد.

وزیر نفت ادامه داد: امروز توسعه صنعت دیزل در کشور، موردنیاز صنعت نفت است؛ به ویژه در میدان های نفتی نقشی تعیین کننده دارد، همچنین توسعه صنعت دیزل در شرکت صنعتی دیزل سنگین ایران می تواند در اشتغال زایی برای مردم منطقه و کمک به صنعت تاثیرگذار باشد.

بر پایه این گزارش، صبح امروز و با حضور مهندس رستم قاسمی، آیین رونمایی از نخستین موتور دیزل سنگین دوگانه سوز (d87-b12df) برگزار شد. این پروژه با هدف ارائه دانش فنی موتور پایه دوگانه سوز (d87-b12df) در شرکت صنعتی و تولیدی دیزل سنگین ایران مطابق با شرایط کنونی و خصوصی در قالب قرارداد با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اجرا شده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۲۷۳۶۲ بازدید