سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

اجلاس روابط عمومی‌های اوپک به‌نام ایران ثبت شود

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت از اخذ مجوز انتشار نشریه تخصصی انگلیسی‌زبان صنعت نفت، برگزاری اجلاس روابط عمومی‌های اوپک و ایجاد بانک اطلاعات بازنشستگان صنعت نفت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، اسحق رویور با تاکید بر نقش و جایگاه ایران در سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک)، از اخذ مجوز وزیر نفت برای انتشار نشریه‌ای در حوزه اوپک با عنوان «ایران پترولیوم بولتن» خبر داد.

وی با اشاره به جلسه مشترک با عبدالله سالم البدری دبیرکل اوپک یادآوری کرد: در این جلسه پیشنهاد برگزاری  اجلاس روابط عمومی‌های اوپک ارائه و با موافقت ایشان و مهندس قاسمی وزیر نفت قرار شد اجلاس روابط عمومی‌های اوپک به‌نام ایران در این سازمان ثبت شود.

به گفته رویور به این ترتیب این اجلاس هر ساله در یکی از کشورهای عضو اوپک برگزار خواهد شد و کشورهای عضو می‌توانند با امضای تفاهم‌نامه‌های فرهنگی و خبری، به تبادل  اطلاعات و اخبار مرتبط بپردازند.

ایجاد بانک اطلاعاتی از بازنشستگان صنعت نفت

وی همچنین با تاکید بر لزوم توجه و بهره‌گیری از تجربه، تخصص و توانمندی بازنشسته‌اهی صنعت نفت، گفت: برنامه‌ریزی شده با ایجاد بانک اطلاعاتی از بازنشستگان صنعت نفت، از این بدنه کارشناسی به عنوان بازوی کمکی صنعت نفت کمک گرفته شود. به‌کارگیری تجربه غنی این همکاران صنعت نفت و تلفیق آن با علم روز دنیا می‌تواند موجب توسعه دانش فنی صنعت نفت شود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت همچنین ‌از برنامه‌ریزی گسترده‌ای با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای حضور مدیران ستادی و چهار شرکت اصلی در برنامه‌هایی با عنوان «مجله نفت» که از ساعت ۲۰ تا ۲۱ هر شب و پیش از اخبار سراسری ساعت ۲۱ پخش خواهد شد، خبر داد.

به گفته وی در این برنامه‌ها علاوه بر تشریح پروژه‌های در دست اجرای صنعت نفت، تحولات جهانی عرصه نفت، مباحث کارشناسی، نفت و دفاع مقدس، تاریخ ۱۰۰ ساله نفت و موضوعات مشابه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

رویور با اشاره به برخی فعالیت‌های در حال پیگیری همچون اصلاح ساختار سازمانی واحد روابط عمومی به منظور انطباق آن با نیازهای کنونی صنعت نفت، توضیح داد: همسو سازی ساختار سازمانی با وظایف روابط عمومی در راستای زمینه‌سازی برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز در این طرح مد نظر بوده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۳۲۳۳۲ بازدید