سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

خبرهای خوشی از خزر برای مردم خواهیم داشت

مهندس رستم قاسمی درباره بهره برداری از ذخایر نفت و گاز دریای خزر گفت: عملیات حفاری در این دریا در حال انجام است و امیدواریم تا پایان سال جاری و با به نتیجه رسیدن فعالیت ها خبرهای خوشی در این زمینه برای مردم داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار شانا از آمل، وزیر نفت امروز (دوشنبه ۷ آذر) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رویکرد داخلی سازی و بومی سازی ساخت تجهیزات صنعت نفت، از برنامه های این وزارتخانه است و تا پایان برنامه پنجم توسعه شاهد بومی سازی این صنعت خواهیم بود.

مهندس رستم قاسمی تصریح کرد: همسو با برنامه پنجم توسعه کشور، ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت تا سال ۹۴ بومی سازی خواهد شد.

وی ادامه داد: این وزارتخانه در تلاش است از وابستگی به خرید تجهیزات خارجی بکاهد و با حمایت از سازندگان داخلی به بومی سازی کامل ساخت کالا دست یابد.

وزیر نفت ادامه داد: وزارت نفت با کمک صندوق توسعه ملی آمادگی دارد از ساخت پالایشگاه های جدید در کشور به همت بخش خصوصی حمایت کند.

وی درباره فروش اوراق سلف نفتی که به زودی آغاز خواهد شد، گفت: این بهترین روش سرمایه گذاری و مطمئن ترین شیوه برای مشارکت مردم است.

به گزارش شانا،  صبح امروز و با حضور مهندس رستم قاسمی، آیین رونمایی از نخستین موتور دیزل سنگین دوگانه سوز (d87-b12df) برگزار شد.

این پروژه با هدف ارائه دانش فنی موتور پایه دوگانه سوز (d87-b12df) در شرکت صنعتی و تولیدی دیزل سنگین ایران مطابق با شرایط کنونی و خصوصی در قالب قرارداد با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اجرا شده است.

این موتور نمونه ملی، دارای حداقل نسبت گاز طبیعی به گازوییل (۸۰ به ۲۰) است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۲۴۴۳۲ بازدید