سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

عزم جدی ایران برای توسعه اکتشاف و حفاری در آبهای عمیق کاسپین

با توجه به رویکرد گسترش اکتشاف در آب های عمیق، بخش قابل توجهی از فعالیت های پژوهش و فن آوری شرکت نفت خزر، در بخش‌های مطالعات زمین شناسی، اکتشاف ، تولید و حفاری در آبهای عمیق تمرکز یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران ، رامین خود آفرین؛ رییس پژوهش و فن آوری شرکت نفت خزر از گسترش فرهنگ تفکر، دانش محوری و رویکرد کاوشگری، پژوهش، توسعه فن آوری و خلاقیت و نوآوری در میان کارشناسان این شرکت خبر داد و گفت: نثبیت پژوهش مداری در سیاست‌گذاری و حمایت از نهادهای پژوهشی حوزه بالا دستی صنعت نفت از جمله سرفصل های تعیین شده در حیطه کاری شرکت نفت خزر است.

وی درادامه با بیان اهداف شرکت نفت خزر در حوزه پژوهش گفت: دراین خصوص دستیابی به جایگاه اول مدیریت و نوآوری با تأکید بر حفاری در آبهای عمیق و در جهت انتقال، توسعه، بومی‌سازی و جذب فن آوری‌های مرتبط در راستای توسعه پایدار کشور از جمله الزاماتی است که باید بدان توجه ویژه ای داشت.

خود آفرین تصریح کرد:  ظرفیت سازی، رشد و تربیت نیروی انسانی متخصص و ایجاد زمینه برای حضور فعال پژوهشگران در مجامع و کنفرانس‌‌های داخلی و بین‌المللی، به همراه بهره‌گیری از توانمندی‌های دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی داخلی و خارجی؛ با تمرکز بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی  از نکات دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: توسعه نظام جامع مدیریت پژوهش و فن آوری وحمایت از فرهنگ تقاضا محوری در پژوهش و برنامه های تولید، جذب، انتقال و بومی سازی فن آوری های مرتبط از دیگر برنامه های این  شرکت می باشد.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۹۳۸۶ بازدید