سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

ساخت ۱۰۰ پالایشگاه جی تی ال برنامه ریزی شده است

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت با ساخت یکصد پالایشگاه جی تی ال که هر یک به ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارند، می توانیم این صنعت با حمایت سازمان گسترش و نوسازی توسعه دهیم.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (یکشنبه ۶ آذر) در آیین رونمایی از اولین طرح جی تی ال ایران گفت: امروز نخستین قرارداد احداث یک مجتمع جی تی ال از سوی سازمان گسترش و نوسازی و صندوق بازنشستگی صنعت نفت امضا شد و امیدواریم روند توسعه این صنعت در آینده پرشتاب تر باشد.

مهندس غضنفری افزود: با احداث یکصد پالایشگاه جی تی ال که هر یک از آنها به ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارد، می توانیم این صنعت را در کشور با حمایت سازمان گسترش و نوسازی توسعه دهیم.

وی تصریح کرد: امروز دو تفاهمنامه برای ساخت امضا شد و ۹۸ پالایشگاه دیگر نیز باید با سرمایه گذاری های جدید و مشارکت بخش خصوصی، همچنین سرمایه گذاری صندوق های بازنشستگی احداث شود.

وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: وزارت نفت آمادگی خود را برای خریداری این محصول اعلام کرده است و جی تی ال می تواند به عنوان یک صنعت جذاب در آینده بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: متخصصان ایرانی اکنون دانش فنی ساخت این پالایشگاه ها را در اختیار دارند، ضمن آن که از هر گونه مشارکت خارجی برای توسعه صنعت جی تی ال حمایت می کنیم و خارجی ها می توانند در این صنعت سرمایه گذاری کنند.

مهندس غضنفری ادامه داد: فناوری های جدید می باید در سازمان گسترش و نوسازی کشور بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، زیرا آینده به فناوری های نو وابسته است و در افق ۱۴۰۴ باید قدرت اول در منطقه باشیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت از افزایش حضور این وزارتخانه و سازمان گسترش در پروژه های صنعت نفت ایران خبر داد و اظهار کرد: اکنون حضوری فعال در پارس جنوبی داریم و شرکت های تابعه این وزارتخانه همراه با دیگر شرکت ها در روند توسعه میدان گازی پارس جنوبی مشارکتی فعال دارند.

غضنفری افزود: همکاری های خوبی میان وزارت نفت و وزارت صنعت معدن و تجارت وجود دارد.

مهندس غضنفری در زمینه حمایت از صنعتگران داخلی و سازندگان تجهیزات صنعت نفت به خبرنگار شانا گفت: این وزارتخانه از تمام صنعتگران فعال در این بخش حمایت می کند، همچنین آمادگی دارد از شرکت های فعال در صنعت نفت بیش از پیش حمایت کند.

وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین از آمادگی این وزارتخانه برای حمایت از لوله سازان داخلی خبر داد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۴۳۴۴ بازدید