سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

تقاضای پاکستان برای افزایش حجم خرید گاز از ایران

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بی اساس خواندن اخبار رسانه های غربی مبنی بر انصراف پاکستان از خرید گاز ایران گفت: پاکستان خواستار خرید حجم بیشتر گاز از ایران در قالب الحاقیه است.

جواد اوجی با تاکید بر پایبندی ایران به قرارداد گازی ایران و پاکستان به خبرنگار شانا ‌گفت: براساس قرارداد امضا شده میان دو کشور، ‌صدور گاز ایران به این کشور از سال ۲۰۱۴ عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان این که بر اساس قرارداد، حجم گاز ارسالی به پاکستان ۲۱٫۵ میلیون متر مکعب در روز خواهد بود، اظهار کرد: این کشور متقاضی افزایش حجم خرید گاز از ایران و رساندن سقف کنونی رقم گاز ارسالی در قرارداد به ۳۰ میلیون مترمکعب در روز در قالب یک الحاقیه است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بی اساس خواند شایعه انصراف تصریح کرد: قرارداد گازی ایران و پاکستان، قرادادی بین المللی است که به عوامل مهمی در آن توجه شده است و چنانچه هریک از دو طرف به آن عمل نکنند، متضرر خواهند شد.

اوجی درباره روند اجرای عملیات احداث خط لوله گاز ایران و پاکستان نیز گفت: احداث این خط لوله در خاک دو کشور آغاز و در بخش ایرانی بخشی از آن انجام شده است.

به گفته وی، انتظار می رود این خط لوله انتقال گاز که از چابهار به مرز پاکستان در دست اجراست، زودتر از زمان پیش بینی شده (۲۰۱۴) عملیاتی شود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۵۲۹۱ بازدید