سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

۱۱۹ حلقه چاه نفت و گاز در چرخه تولید قرار گرفت

شرکت ملی حفاری ایران ۱۱۹ حلقه چاه های نفت و گاز را از آغاز امسال تا پایان آبان در مناطق خشکی و دریایی کشور حفاری و تکمیل کرد.

مهندس حیدر بهمنی امروز شنبه (۵ آذر) در گفت و گو با خبرنگار شانا در این باره اظهارکرد: از این تعداد چاه ۴۸ حلقه توسعه ای، ۸ حلقه توصیفی، ۲ حلقه اکتشافی و ۶۱ حلقه تعمیری بوده است.

وی افزود: ۷۷ حلقه از مجموع چاه ها در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ۱۶ حلقه در گستره فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی، ۱۳ حلقه در مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره، یک حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ۱۲ حلقه از جمله یک حلقه اکتشافی در قالب پروژه ای بوده است.

بهمنی گفت: با تلاش چشمگیر مجموعه کارکنان در بخش های عملیاتی و پشتیبانی به ویژه همکاران سختکوش اقماری در ۸ ماه سال جاری حفاری و تکمیل شد و ۲۵ حلقه چاه به مدت ۲۵۲ روز زودتر از برنامه به پایان رسید که از نظر اقتصادی برای صنعت نفت کشور بسیار بااهمیت است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران متراژ حفاری در این دوره را  ۳۰۴ هزار و۹۲ متر اعلام و اظهارکرد: این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۳ هزار و ۴۷۹ متر افزایش نشان می دهد.

وی افزود: در مدت پیش گفته ۳۱ هزار و۵۲ متر حفاری جهت دار روی ۴۵ حفره با موفقیت انجام شد.

بهمنی گفت: ارائه ۴ هزار و ۸۷۵ مورد خدمات فنی و ۷۱۲ مورد عملیات ویژه، از فعالیت های بخش های تحت مدیریت خدمات فنی است که در این مدت محقق شد و این ارقام به ترتیب ۲۷۶ و ۹۵ مورد نسبت به سال گذشته فزونی دارد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: این بخش از فعالیت های شرکت که مشتمل بر ۲۰ نوع خدمات فنی و تخصصی است، به موازات عملیات حفاری انجام می شود و از توانمندی ها و مزیت های این شرکت در قیاس با دیگر شرکت های بین المللی در عرصه صنعت حفاری است.

شرکت ملی حفاری ایران، یکی از شرکت های بالادستی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران است که حوزه ستادی آن در اهواز قرار دارد و بیش از ۹۰ درصد عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی این صنعت را در مناطق خشکی و دریایی ۱۰ استان نفت خیز کشور را عهده دار است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۶۱,۰۲۹ بازدید