سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

میادین فروزان و آرش هم سرمایه می خواهند

۱۲۰ میلیارد پروژه در شرکت ملی نفت در حال اجراست/میادین فروزان و آرش هم سرمایه می خواهند

احمد قلعه بانی می گوید:۵ میدان نفتی دریایی ایران ؛ رشادت، رسالت، هنگام، فروزان و آرش آماده و مستعد جذب ۷ میلیارد دلار سرمایه برای توسعه و پیشرفت هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل این شرکت در همایش بزرگ فرصت های سرمایه گذاری در ایران گفت: شرکت ملی نفت ایران هم اکنون ۱۲۰ میلیارد دلار پروژه در دست اجرا دارد و جذب سرمایه گذاری این شرکت در مجموع در سال آینده باید به بیش از ۱۵۰ میلیاردلار بالغ شود.

قلعه بانی میادین رشادت، رسالت، هنگام، فروزان و آرش را از جمله میادینی برشمرد که آماده جذب سرمایه گذاری هستند و در مجموع برای توسعه این میادین به حدود ۷ میلیارد دلار اعتبار نیاز است.

قلعه بانی همچنین میادین خشکی آزادگان جنوبی و شمالی، فاز ۳ دارخوین، آذر، گشوی جنوبی، کوه کاکی، موند و بشکان را از جمله میادینی خواند که نیاز به جذب سرمایه گذاری بیشتر برای توسعه دارند.

وی با بیان اینکه ایران با داشتن ذخایر نفت و گازی افزون بر ۳۵۰ میلیارد بشکه نفت خام در رتبه نخست جهان قراردارد تصریح کرد: هم اکنون حدود ۱۸ درصد از ذخایر گازی و ۱۱٫۲ درصد از ذخایر نفت جهان در اختیار صنعت نفت ایران قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: آمار نشان می دهد ایران می تواند تا ۸۸ سال آینده نسبت به تولید نفت اقدام کند.

وی نفت و گاز را پیشران توسعه اقتصاد کشور خواند و گفت: نرخ بازگشت سرمایه در میادین نفتی و گازی ما بسیار مطلوب است و این نرخ می تواند مشوق خوبی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به این بخش باشد.

قلعه بانی بیان کرد: هم اکنون شرکت ملی نفت ایران، برنامه های اکتشافی گسترده ای را در دستور کار خود دارد که با تحقق این برنامه ها، ذخایر هیدروکریوبری کشورمان طی ۵ سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۳۰۳۵۹ بازدید