سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

نخستین دوره هم‌اندیشی اداره‌کل روابط عمومی وزارت نفت با مدیران ارشد صنعت نفت

نخستین دوره نشست هم‌اندیشی اداره کل روابط عمومی وزارت نفت با مدیران ارشد صنعت نفت به منظور تدوین راهبرد اطلاع‌رسانی وزارت نفت، برطرف‌کردن موانع اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی فعالیت‌های این صنعت آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، نخستین جلسه از این نشست‌ها با حضور مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت به همراه مسئولان حوزه‌های اطلاع‌رسانی این اداره با مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

در این جلسه بر ضرورت اطلاع‌رسانی دقیق از برنامه‌های توسعه‌ای صنعت نفت به منظور جلب بیشتر مشارکت مردم برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های شرکت ملی نفت ایران تاکید شد.

مهندس احمد قلعه بانی در این نشست خواستار تعریف راهبردهای اطلاع‌رسانی برای جذب سرمایه‌های مردمی و خرید اوراق مشارکت توسعه صنعت نفت به منظور بهره مندی بیشتر آنان از منافع این سرمایه‌گذاری‌ها شد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت نیز در این نشست بر ضرورت اصلاح ساختار سازمانی و تجهیز روابط عمومی‌ها بر اساس نیازهای جدید این حوزه تاکید کرد و گفت: به زودی با پشتیبانی وزیر محترم نفت در این زمینه اقدامات موثری انجام خواهد شد.

اسحق رویور همچنین از برنامه‌ریزی برای توسعه رسانه‌های وزارت نفت از جمله پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا) و نشریه داخلی کارکنان صنعت نفت (مشعل) خبر داد.

براساس این گزارش، در دومین نشست تدوین راهبردهای اطلاع‌رسانی اداره کل روابط عمومی وزارت نفت که با حضور معاون منابع انسانی و توسعه مدیریت وزیر نفت برگزار شد، دکتر علیرضا میرمحمد صادقی بر نقش روابط عمومی این وزارتخانه در ایجاد پل ارتباطی بین مسئولان، کارکنان، مجموعه صنعت نفت و مردم تاکید کرد و گفت: روابط عمومی می‌تواند با بررسی موضوعات مربوط به حوزه های کاری مختلف وزارت نفت و انعکاس آن به تحقق اهداف این صنعت کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا واقعیت‌های صنعت نفت بدون بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی دستاوردها بیان شود و در حوزه های مختلف آگاهی کارکنان و مردم نسبت به مسائل صنعت نفت افزایش یابد.

وی از بازنگری دستورالعمل جامع سازماندهی طبقه بندی صنعت نفت خبر داد و گفت: تلاش شده تا به منظور بهبود روشها و حذف موارد غیرضروری این دستورالعمل بازنگری و ویرایش جدیدی از آن تدوین شود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۵۱۴۳۱ بازدید