سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

بسیج در جبهه جهاد اقتصادی

نامگذاری سال ۱۳۹۰ به نام «جهاد اقتصادی» از سوی مقام معظم رهبری، ملت و دولت را به حرکتی جهادگونه درحوزه اقتصاد کشور فراخواند تا پیشرفت و عدالت را در سطح جامعه شاهد باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، متن پیام اسحق رویور مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت به‌مناسبت هفته بسیج به این شرح است:

“نامگذاری سال ۱۳۹۰ به نام «جهاد اقتصادی» از سوی مقام معظم رهبری، ملت و دولت را به حرکتی جهادگونه درحوزه اقتصاد کشور فراخواند تا پیشرفت و عدالت را در سطح جامعه شاهد باشیم.

تحول نظام اداری، تحقق رشد پرشتاپ کشور به میزان تعیین شده در برنامه پنجم، کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در کشور، افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با رعایت الگوی صحیح مصرف و گسترش مشارکت مستقیم مردم در امر اقتصاد از عمده‌ترین محورهایی است که رهبر معظم انقلاب در تبیین راهبردهای «جهاد اقتصادی» به بررسی و تشریح آن پرداختند. ایشان در کنار ملزوماتی چون «حفظ اتحاد و انسجام ملی»، «استحکام معنویت و روح ایمان و تدین در جامعه»، نخستین الزام تحقق جهاد اقتصادی را «روحیه جهادی» عنوان فرمودند.

بدون تردید «جهاد»علاوه‌بر معانی مذکور در متون اسلامی مفهومی است که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی با لحظه لحظه زندگی ملت انقلابی ایران، به ویژه بسیجیان و رزمندگان جبهه‌های حق علیه باطل، شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آن‌ها گره خورده و پس از گذشت سه دهه از حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان در حوزه‌های مختلف اجتماعی متجلی است.

بدون تردید آن چیزی که موجب پیروزی انقلاب اسلامی در جنگ نابرابر هشت ساله شد، فرهنگ ناب بسیجی، ایثار و فضای اجتماعی کشور اثر گذاری خود را به نمایش می‌گذاشت و شاید به همین دلیل بود که همه آحاد مردم در صحنه جهاد حاضر بودند تا انقلاب و میهن اسلامی حفظ شود. روحیه جهادی ملت انقلابی ایران همواره موجب غلبه آنان بر دشمنی‌های پیدا و پنهان شده است.

با نظر به این تجربه تاریخی و اصول قرآنی، می‌توان در حوزه‌های دیگر به‌ویژه در عرصه اقتصادی با تمهید و تقویت روحیه بسیجی، جهاد را به یک فرهنگ عمومی و ارزش اجتماعی تبدیل کرد و با حرکت‌های جهادگونه به‌ویژه جهاد اقتصادی، برای پیروزی گام‌های بلندی برداشت.

از این رو امید است همه آحاد جامعه اسلامی به ویژه نخبگان، درجهت تحقق سند چشم‌انداز نظام اسلامی، با مجاهدت «تقویت روحیه جهادی»، در تحقق این عزم ملی تلاش کرده و موجب شکوفایی و بالندگی روزافزون نظام و کشوراسلامی‌مان شوند. “

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۵۰۳۴۳ بازدید