سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ EN

وزیر نفت: ۲۱میدان نفتی و گازی ایران آماده جذب سرمایه گذاری

وزیر نفت از اعلام آمادگی این وزراتخانه برای سرمایه گذاری های لازم به منظور توسعه میادین نفتی و گازی خبر داد و گفت: هم اکنون ۲۱ میدان میدان نفتی و گازی کشور آماده جذب سرمایه گذاری هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی؛ وزیر نفت صبح امروز با حضور در همایش فرصت های سرمایه گذاری ایران گفت: ایران با داشتن مواهب طبیعی فراوان و موقیعت جغرافیایی مطلوب از مزایای ویژه ای در جذب سرمایه گذاری برخوردار است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ایران ۱۷ درصد از گاز و بیش از ۱۲ درصد از نفت جهان را در اختیار دارد افزود: ذخایر نفت درجای کشورمان افزون بر ۶۰۰ میلیارد بشکه است.

وزیر با اشاره به تاکیدهای فراوان برنامه پنجم توسعه کشور بر توسعه صنعت نفت و گاز تصریح کرد: افزایش تولید گاز، پرهیز از خام فروشی و افزایش کیفیت محصولات تولیدی از جمله مهمترین اهداف صنعت نفت است که برای تحقق این اهداف در برنامه پنجم توسعه جذب حداقل ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در سال ضرورت دارد.

قاسمی انرژی فسیلی را ارزان ترین نوع انرژی در دنیا خواند کرد و گفت: در مجموع طی ۳۰ سال آینده بخش عمده ای از انرژی فسیلی جهان به اتمام می رسد که در این بین خاورمیانه تا ۶۰ سال آینده و ایران تا بیش از ۱۰۰ سال آینده این انرژی را در اختیار خواهد داشت.

وزیر نفت برنامه ریزی برای فروش اوراق مشارکت ارزی با سود ۸ درصد و فروش سلف نفتی را به عنوان اقداماتی در راستای تغییر روش های تامین مالی صنعت نفت مورد اشاره قرارداد و خاطر نشان کرد: پرژه های متعدی در قالب EPCF و EPC آماده جذب سرمایه گذاری است و وزرات نفت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی به خوبی استقبال می کند.

گفتنی است،همایش بزرگ دو روزه فرصت های سرمایه گذاری در ایران صبح امروز (۲ آذر) با حضور محمود احمدی نژاد؛ رئیس جمهوری افتتاح شد. در این همایش جمعی از وزرا، معونان وزار، استانداران، سرمایه گذاریان داخلی و خارجی و جمعی از فعالان اقتصادی نیز حضور داشتند

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۵۲۹۰ بازدید