سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

پیام وزیر نفت به مناسبت هفته بسیج

هفته بسیج ، فرصت مغتنمی است برای زنده نگه‌داشتن ارزش‌ها و دمیدن دوباره روح ایثار و از خودگذشتگی در میان آحاد ملت ایران اسلامی.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی در پیامی به مناسبت هفته بسیج، از کارکنان ایثارگر و بسیجی این صنعت عظیم خواست تا ضمن بهره‌گیری مدبرانه از ابزارهای نوین و سازو کار مناسب برای ارتقای سطح آگاهی ملت و تسری روحیه ایثار در خدمتگزاری به مردم، مقابله با تهدیدات نرم دشمن را در ردیف اولویت‌های اصلی صنعت نفت قرار دهند.

متن کامل پیام به‌این شرح است:

“هفته بسیج ، فرصت مغتنمی است برای زنده نگه‌داشتن ارزش‌ها و دمیدن دوباره روح ایثار و از خودگذشتگی در میان آحاد ملت ایران اسلامی.

بدون تردید کارکنان شریف صنعت نفت به عنوان پیشگام، لبیک گویان به دعوت امام خمینی (ره) با شکل‌دهی نخستین تجمعات و اعتصابات و نیز با بستن شیرهای نفت، زمینه اضمحلال تاج و تخت رژیم پهلوی را فراهم آوردند تا ثابت کنند «ایثار» در فرهنگ ملت ایران تنها یک واژه نیست بلکه مفهومی سرشته ازمعانی ارزشی و انسان‌ساز است؛ فرهنگی که با تبلور در دوران دفاع مقدس، هشت سال حماسه‌ آفرینی مردان این دیار را در سایه تمسک و التزام به اصول متقن اسلام برای آیندگان به یادگار گذاشت.

کارگران و کارکنان صنعت نفت در روزگاری که سهم فرزندان ایران زمین از سرمایه‌های خدادادی سرزمین‌شان تنها دست‌های پینه‌بسته بود و حسرت در مقابل به تاراج رفتن ذخایر نفت و گاز، به یک‌باره در برهه‌ای تاریخ‌ساز با اقتدار به پیر و مراد خویش که فرمود: «در این دنیا افتخارم این است که خود یک بسیجی‌ام» افتخاراتی بزرگ برای نظام اسلامی و کشور آفریدند تا برای همیشه چشم طمع جهانخواران از این ملک و میهن برداشته شود.

تشکیل بسیج به عنوان یادگار بی‌بدیل حضرت امام خمینی (ره ) در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از برکات و الطاف الهی است که خداوند متعال بر ملت عزیز ایران عطا فرموده است .

اگر آن روزها، بسیجیان عرصه ایثار مصداق بارز «واعدو لهم ما استطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم» شدند تا غیرتمندانه، عزت و آزادگی را برای ملت ایران و همه مستضعفان عالم و ذلت و زبونی را برای دشمنان این ملک و مملکت به ارمغان آورند؛ اینک که معاندان انقلاب اسلامی میادینی به مراتب وسیع تر و بیکران تر از نیرنگ و وسوسه گسترده‌اند تا به زعم خویش دراین خطه خوف و خطر، بسیج و فرهنگ بسیجی را در آوردگاهی دیگر به چالش کشند، بسیج ، امروز نیز دفاع از اسلام ومیهن اسلامی رامقدم بر همه امور تلقی کرده و با تمام توش و توان خویش در صف نخست عدالت خواهی و عدالت طلبی به دفاع از نظام مقدس و کیان کشور عزیزمان خواهد ایستاد.

هفته بسیج، فرصتی است تا این یادگاران دوران دفاع مقدس، تجارب گرانسنگ و فرهنگ ناب ایثار و رمز مقاومت و پیروزی را به همه آحاد جامعه به ویژه نسل جوان و امیدهای آینده این کشور هدیه کنند.

اکنون پس از گذشت سه دهه ازعمر پربرکت انقلاب اسلامی، بداندیشان و بدخواهان ملت آزاده ایران به دنبال ناکامی‌های گذشته خود در پروژه عناد ورزی با نظام مقدس جمهوری اسلامی، این بار با حربه‌ای تازه وارد میدان «تهدید نرم» شده و دراین رویارویی، مبانی ارزشی نظام از جمله باورهای عمیق دین و فرهنگ ایران اسلامی را هدف قرار داده‌اند .

در این میان ضرورت دارد، کارکنان ایثارگر و بسیجی وزارت نفت، ضمن بهره گیری مدبرانه از ابزارهای نوین و سازوکار مناسب برای ارتقای سطح آگاهی ملت از یک سو و تسری روحیه ایثار و خدمتگزاری به مردم ازسوی دیگر و مقابله با تهدیدات نرم دشمن را در ردیف اولویت های اصلی صنعت نفت قرار دهند؛ باشد تا به حول و قوه خداوند متعال، در این برهه خطیر، شاهد حضور مقتدرانه توام با بصیرت بسیجیان صنعت نفت درعرصه جهاد اقتصادی بوده و همانند گذشته خواب و خیال دشمنان را نقش بر آب ببینیم .

امروز انتظار می رود ، بسیج وزارت نفت ، ضمن حفظ انسجام و پویایی خود، همچون گذشته در سایه بصیرت و خودآگاهی ، پایه‌گذار ایده‌های نو و خلاق در زمینه‌های فنی – مهندسی بوده و در شیوه انجام فعالیت‌ها و نیز گسترش فرهنگ خدمتگزاری به مردم فهیم ایران در حوزه‌های مختلف صنعت نفت، توجه و اهتمام لازم را به کار گیرد.

در این ایام مبارک، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با ادای احترام به جایگاه شامخ شهدا، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده های معظم ایشان، فرا رسیدن هفته بسیج را به همه بسیجیان غیور، به ویژه کارکنان شریف صنعت نفت به عنوان اسطوره‌های ناب مقاومت و پایداری، تبریک عرض نموده، عزت و عظمت اسلام و مسلمین و همه بسیجیان عزیز را در پرتو عنایات امام عصر (عج ) و تدابیر داهیانه رهبر معظم انقلاب، از خداوند قادرمتعال مسالت می‌نمایم .”

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۳۳۵۰ بازدید