سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

توافق جدید ایران و امارات برای حفاری نفتی در ترکمنستان

مدیرعامل شرکت حفاری شمال از تمدید قرارداد با شرکت دراگون اویل امارات برای ادامه فعالیت نفتی در آب های کم عمق ترکمنستان در دریای خزر تا سال ۲۰۱۳ میلادی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، هدایت الله خادمی؛ مدیرعامل شرکت حفاری شمال با اعلام این خبر گفت: پیش بینی می شود با ارائه خدمات فنی و مهندسی از سوی این شرکت، در مجموع درآمدی ۵۰ میلیون دلاری عاید صنعت حفاری کشور شود.

خادمی درباره آخرین وضعیت قرارداد حفاری ایران در آب های کم عمق ترکمنستان، گفت: شرکت حفاری شمال و دراگون اویل امارات اخیرا قرارداد  دستگاه حفاری دریایی “ایران خزر” برای حفاری در آب های کم عمق ترکمنستان را تمدید کرده اند.

مدیر عامل شرکت حفاری شمال با اعلام اینکه هم اکنون چهارمین سال بدون حادثه در عملیات حفاری در آب های دریای خزر پشت سر گذاشته شده است، تصریح کرد: در این مدت حدود ۳۰ حلقه چاه جدید در ترکمنستان توسط ایران حفاری و یا تعمیر شده است.

وی همچنین افزود: علاوه بر این هم اکنون شناور خدماتی و پشتیبانی “ایران بهشهر” هم در این منطقه دریایی مشغول به کار است.

به گفته مدیر عامل حفاری شمال، با فعالیت این شناور خدماتی و پشتیبانی روزانه حدود ۶ هزار دلار درآمد جدید نصیب کشور می شود.

بر اساس این گزارش، از سال ۱۳۸۴ تاکنون حفاری ایران در آبهای کم عمق دریای خزر بدون کوچکترین حادثه ای ادامه داشته است و در این مدت نزدیک به یکصد هزار متر حفاری توسعه ای توسط ایران در آبهای کم عمق خزر انجام شده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۳۹۳۷۱ بازدید