سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

پیمانکاران ایرانی ۷۰ درصد از تجهیزات پارس جنوبی را می سازند

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس از ساخت نزدیک به ۷۰ درصد از تجهیزات وکالاهای مورد نیاز این شرکت برای طرح های توسعه ای پارس جنوبی توسط پیمانکاران داخلی خبر داد.

موسی سوری؛ مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، گفت: سفارش ساخت حدود ۶۵ تا ۷۰ از درصد تجهیزات و کالاهای مورد نیاز این شرکت به پیمانکاران داخلی ارایه شده است؛ علاوه بر آن با تشکیل ستاد تامین کالا بیش از ۳۲ هزار قلم کالا و قطعات یدکی از انبارهای داخلی وزارت نفت برای طرح های توسعه میدان مشترک پارس جنوبی تامین شده است و تامین بخش عمده دیگری از اقلام نیز در دستور کار قرار گرفته است.

سوری در ادامه به تشریح  نقشه راه جامع و مدیریت یکپارچه و دانایی محور منطقه پارس جنوبی پرداخت و گفت: استراتژی کلان این شرکت به عنوان مجری طرح های توسعه ای پارس جنوبی بر مبنای استراتژی تمایز و ارایه راهکارهای کوتاه مدت است.

وی توضیح داد: در واقع اجرای متمایز طرح ها و پروژه ها در شرکت نفت و گاز پارس از طریق استراتژی های عملیاتی و وظیفه ای (استراتژی چابکی و سرآمدی عملیاتی و استراتژی تحول راهبردی و عملیاتی سازمان) انجام می شود.

وی افزود: با اجرای استراتژی تمایز، طرح ها و پروژه ها با قیمت مناسب تر و در زمان کوتاه تر، با رعایت کیفیت و استانداردهای معتبر در سطح عملیاتی اجرایی می شود.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: در حوزه منابع مالی، استراتژی تنوع، استراتژی عملیاتی و اجرایی این شرکت است، بدین منظور تنوع بخشی هرچه بیشتر به تأمین منابع مالی داخلی و خارجی مانند انتشار اوراق مشارکت ارزی و ریالی، تامین منابع مالی از بانک های مختلف، راه اندازی بورس نفت و بازار سلف در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

سوری یادآور شد: با تنوع بخشی به تامین منابع داخلی طی سال گذشته، نتایج ارزشمندی به دست آمد و حدود ۱۱ میلیارد دلار منابع مالی برای پروژه ها و طرح های توسعه میدان پارس جنوبی تامین شد؛ این در حالی است که در سال های گذشته حداکثر حدود یک سوم این مبلغ تامین شده بود.

وی خاطرنشان کرد: طبق پیش بینی های صورت گرفته، در سال های آتی نیز سالانه حدود ۱۲ الی ۱۵ میلیارد دلار به مدت ۵ سال برای طرح های توسعه میدان مشترک پارس جنوبی هزینه خواهد شد.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به حوزه تامین منابع فیزیکی (کالا و تجهیزات) نیز تاکید کرد: استراتژی عملیاتی و وظیفه ای شرکت، استراتژی توسعه ساخت و تولید داخلی و همچنین تامین کالا از انبارهای وزارت نفت و صنایع کشوراست.

سوری با بیان این که شرکت نفت و گاز پارس در حوزه مدیریت و رهبری طرح ها و پروژه ها، استراتژی یکپارچه سازی و توانمندسازی مدیریتی در سطح منطقه را اتخاذ کرده است، گفت: شرکت نفت و گاز پارس در این حوزه، توسعه و ارتقای سطح همکاری، ‌همدلی و همگرایی ودر نهایت ایجاد استراتژی برهم افزایی را در دستور کار قرار داده است.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس تاکید کرد: همسویی و یکپارچه سازی منابع و سرمایه های شرکت های اصلی و ستاد وزارت نفت به منظور پشتیبانی تولید و توسعه پارس جنوبی برای اجرای ۳۵ ماهه طرح های توسعه ای این منطقه انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح ها با بهره گیری از استراتژی تمایز و همچنین الگوی مدیریت بومی و مبتنی بر هویت اسلامی ایرانی در راستای تحقق توسعه پایدار، یکپارچه و دانایی محور منطقه در کانون برنامه های جهاد اقتصادی شرکت نفت و گاز پارس قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عسلویه،اسفندماه سال جاری میزبان سومین همایش ملی چشم انداز توسعه پایدار، یکپارچه و دانایی محور است.

این همایش امسال با رویکرد جهاد اقتصادی و صیانت از منافع ملی در میدان مشترک پارس جنوبی برگزار می شود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۱۳۸۲ بازدید