سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

حفاری شمال ،۶ ماهه ،۲۸ هزار و ۵۴۳ متر چاه نفت و گاز حفر کرد

حفاری شمال ،۶ ماهه ،۲۸ هزار و ۵۴۳ متر چاه نفت و گاز حفر کرد/ایران خزر و امیر کبیر با ۱۰ هزار متر رکورد زدند

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت حفاری شمال از حفر ۲۸ هزار و ۵۴۳ متر چاه طی نیمه نخست سال جاری توسط دستگاه های حفاری این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،علیرضا اظهر؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی حفاری شمال با اشاره به حفاری ۲۸ هزار و ۵۴۳ متر چاه طی نیمه نخست سال جاری توسط دستگاه های حفاری شرکت حفاری شمال، اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۷ هزار و ۳۳۳ متر بود، ۴٫۴۲ درصد رشد نشان می دهد.

وی افزود: طی ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۰ دستگاه حفاری ۱۱۰ شرکت حفاری شمال به میزان یک هزار و ۱۱ متر، دستگاه حفاری ۱۱۱ به میزان دو هزار و ۶۵۲ متر، دستگاه حفاری ۱۱۲ به میزان یک هزار و ۹۱ متر و دستگاه حفاری ۱۱۳ این شرکت به میزان دو هزار و ۲۴۴ متر چاه حفر کردند در حالی که این میزان در مدت مشابه سال ۱۳۸۹ به ترتیب ۸۵۴ متر توسط دستگاه ۱۱۰، یک هزار و ۹۴۸ متر توسط دستگاه ۱۱۱، یک هزار و ۵۱۴ متر توسط دستگاه ۱۱۲ و یک هزار و ۵۶۱ متر توسط دستگاه ۱۱۳ بوده است.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت حفاری شمال میزان چاه حفر شده توسط دستگاه های حفاری ۱۱۴را با تعداد یک چاه و ۱۱۵ نیز به همین تعداد در نیمه نخست سال جاری به ترتیب پنج هزار و ۹۳ متر و سه هزار و ۴۱۸ متر عنوان و تصریح کرد: این میزان در نیمه نخست سال گذشته سه هزار و ۵۱۷ متر توسط دستگاه حفاری ۱۱۴ و دو هزار و ۲۸۷ متر توسط دستگاه حفاری ۱۱۵ بوده است.

وی ادامه داد: طی ۶ ماه نخست سال ۹۰ دستگاه حفاری ۱۱۶ شرکت حفاری شمال موفق به حفر دو هزار و ۳۲۳ متر چاه و دستگاه حفاری ۱۱۷ این شرکت موفق به حفر ۶۷۷ متر چاه شدند که این میزان در ۶ ماه نخست سال ۸۹ به ترتیب سه هزار و ۴۵۲ متر و ۶۱۷ متر بوده است.

اظهر در خصوص میزان حفاری دستگاه های حفاری شرکت حفاری شمال در بخش دریا گفت: در این مدت در بخش دریا نیز دستگاه های حفاری ایران خزر و ایران امیرکبیر مجموعاً موفق به حفر ۱۰ هزار و ۳۴ متر چاه در دریای خزر شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع، دستگاه های حفاری شرکت حفاری شمال موفق به حفر و تکمیل تعداد ۱۰ حلقه چاه طی نیمه نخست سال جاری شده اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد یک چاه افزایش داشته است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۱۵۸۷ بازدید