سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

مجلس از طرح‌های وزارت نفت برای افزایش مشارکت مالی مردم حمایت می‌کند

نمایندگان مجلس آمادگی دارند از طرح های وزارت نفت برای افزایش مشارکت مالی مردم در پروژه های صنعت نفت حمایت کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: توسعه صنعت نفت و گاز کشور به ویژه توسعه میدان های مشترک، از اولویت های دولت و مجلس است و نمایندگان مردم در خانه ملت آمادگی دارند وزارت نفت را برای رسیدن به برنامه ها کمک کنند.

غلامعلی میگلی نژاد، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: تصمیم به مشارکت دادن مردم در فروش نفت و نیز سهامدار کردن تمام اقشار جامعه می تواند بر روند توسعه اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: هدایت سرمایه های سرگردان مردم و مشارکت همگانی بدون تردید اثر مطلوبی بر افزایش بهره وری در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور خواهد داشت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: اعضای این کمیسیون از رویکرد جدید وزارت نفت استقبال می کنند و آماده همکاری با این وزارتخانه برای اجرای بهتر این طرح هستند.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که می تواند بر اجرای درست و دقیق فروش اوراق سلف و نیز اوراق مشارکت به مردم تاثیرگذار باشد، تشکیل کمیته ای در وزارت نفت با ریاست مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت، است تا روند اجرایی و عملیاتی این برنامه به نتیجه مطلوب برسد.

میگلی نژاد گفت: کمیسیون انرژی همچنین جلسه ای با وزیر نفت درباره نحوه مشارکت مردم و فروش اوراق به هموطنان عزیز خواهد داشت.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۶۳۱۱ بازدید