سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

زادگاه نفت ایران با اجرای طرح های توسعه شهری و همگانی، جان دوباره می گیرد

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بزرگ ترین مجموعه بالادستی تابع شرکت ملی نفت ایران است که در گستره ای افزون بر۴۰۰ هزار کیلومتر مربع در استان های خوزستان،کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و بخشی از ایلام فعالیت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به موازات اجرای پروژه های صنعتی و عمرانی مرتبط با برنامه محوری تولید نفت، گاز و مایعات گازی، براساس سیاست های دولت خدمتگزار و وزارت نفت، به عمران و آبادانی مناطق شهری و روستایی واقع در پیرامون تاسیسات نفت و گاز اهتمام داشته و در این زمینه تعریف و اجرای طرح ها و پروژه های متعدد عمرانی را در دستور کار قرار داده است.

این پروژه ها که از نظر تعداد و اعتبار تخصیصی، در شش سال اخیر بسیار چشمگیر بوده است که به طور عمده ساخت بیمارستان، کلینیک های تخصصی، مجموعه های فرهنگی -ورزشی، مراکز آموزشی و فنی و حرفه ای در سطوح مختلف، آبرسانی به روستاها، توسعه فضاهای سبز، احداث راه های اصلی و فرعی و جاده های درون شهری را شامل می شود.

در همین زمینه در شهرستان مسجدسلیمان به عنوان زادگاه صنعت نفت کشور، پروژه های عام المنفعه متعددی زمینه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اجرا شده و به بهره برداری رسیده است.

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان نیز به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه مناطق نفت خیز جنوب برای خدمت رسانی گسترده به ساکنان شهرها و روستاهای واقع در این شهرستان بیش از ۱۰۰ پروژه عمرانی و عام المنفعه با اعتباری افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال تعریف و مصوب کرده است که اغلب آنها به مرحله بهره برداری رسیده اند.

بخشی از این پروژه ها از مصوبات مربوط به سفرهای استانی رئیس جمهوری و هیئت دولت به استان خوزستان است که احداث چهار بیمارستان و تامین اعتبار طرح بیابان زدایی ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان از آن جمله است.

افتتاح دو طرح عام المنفعه و آغاز به کار یک طرح جدید

مراسم بهره برداری همزمان از دو پروژه عام المنفعه و کلنگ زنی یک پروژه جدید همزمان با عید سعید غدیرخم با حضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان مسجدسلیمان انجام شد.

در این مراسم دکتر هرمز قلاوند، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان مسجدسلیمان حضور داشتند.

پروژه های افتتاح شده شامل اصلاح و بهسازی ورودی شهر مسجدسلیمان از سمت ایذه و هفتکل و احداث و تجهیز درمانگاه بیماران دیالیزی و دیابتی شهر مسجدسلیمان است.

ساماندهی به ورودی شهر مسجدسلیمان (بلوار غدیر)

پروژه اصلاح و بهسازی ورودی شهر مسجدسلیمان با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال از سوی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اجرا شد.

با اجرای این پروژه، پهنا افزایی (تعریض) و ایمن سازی بلوار ورودی شهر مسجدسلیمان حد واسط منطقه شیخ مندنی تا پل تمبی به طول ۳ هزار و ۶۶۰ متر طول به انجام رسید.

در جریان اجرای این پروژه ۲۵۵ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۵۵ هزار متر مکعب خاکریزی و ۷۰ هزار متر مربع روکش آسفالت انجام شد و ضمن حذف پیچ های حادثه ساز، عرض جاده از ۷ متر به ۲۴ متر افزایش یافت.

درمانگاه بیماران دیالیزی و دیابتی مسجدسلیمان

درمانگاه بیماران دیالیزی و دیابتی در مسجدسلیمان نیز به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اعتباری افزون بر ۲ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال احداث و تجهیز شد.

عملیات اجرایی ساخت این درمانگاه در زمینی به مساحت ۳۹۰ مترمربع و زیربنای ۲۱۶ متر مربع از اویل سال جاری آغاز شده بود.

این درمانگاه دارای ۸ تخت بستری و اتاق های پزشک،RO و دارو، ایستگاه پرستاری، آزمایشگاه و سالن جلسات است.

کلنگ زنی پروژه بهسازی جاده جابالون تا امامزاده سیدصالح

در ادامه مراسم افتتاح پروژه های عام المنفعه در مسجدسلیمان، پروژه اصلاح و بهسازی جاده روستای جابالون تا امامزاده سیدصالح ایذه نیزکلنگ زنی شد.

با اجرای این پروژه، ضمن بهره مندی روستاهای واقع در این مسیر از جاده ارتباطی ایمن و استاندارد، دسترسی به چاه ها و خطوط لوله انتقال نفت واحد بهره برداری پرسیا ایذه به واحد نمره ۹ مسجدسلیمان نیز آسان می شود.

این جاده ۲۱ کیلومتر طول و ۶ متر عرض دارد و ۲۴ میلیارد ریال اعتبار به آن اختصاص یافته است.

در این پروژه ۴۹ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۱۱ هزار متر مکعب خاکریزی، یک هزار و ۳۵۰ متر مکعب بتن ریزی، ۳۰ هزار متر مکعب پخش لایه زیراساس و اساس و ۶۰۰ هزار متر مربع لایه ۱۱ سانتی متری آسفالت پیش بینی شده است.

سایر پروژه های عام المنفعه در مسجدسلیمان

احداث جاده بین شهرهای لالی و اندیکا، احداث کتابخانه عمومی کارکنان لالی و عنبر، ایمن سازی جاده مسجدسلیمان اهواز تا سه راهی لالی، احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی مسجدسلیمان، اصلاح میادین شهر مسجدسلیمان و بهسازی و ایمن سازی مسیل مرکز شهر مسجدسلیمان موسوم به دره سبز، از دیگر طرح های مهم عمرانی عام المنفعه در دست اجرا در مسجدسلیمان است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۳۵۵۰۶ بازدید