سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

تشکیل اتاق فکر در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از تشکیل اتاق فکر در بخش پژوهش و فن‌آوری این شرکت برای بررسی دقیق پروژه ها به منظور افزایش راندمان بهینه سازی، خبر داد.

عباس کاظمی؛ مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر افزود: پس از بررسی های دقیق در اتاق فکر، پروژه‌های که بیشترین کاهش مصرف انرژی را در پی دارند، انتخاب و از سوی این شرکت مورد حمایت قرار می گیرند.

وی بودجه پژوهش و فن‌آوری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت را ۱۴ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای این بخش می‌توان به سامانه تسهیم‌کننده حرارت، دیزل سنگین گاز، سوخت‌های زیست‌توده و کوره دوار، اشاره کرد.

کاظمی پروژه مشعل‌ با راندمان بالا در بخش خانگی را از دیگر فعالیت‌های پژوهشی این شرکت عنوان کرد و افزود: این پروژه با مشارکت دانشگاه امیرکبیر و کشور ژاپن صورت گرفته و به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از پروژه بزرگ ممیزی انرژی در عسلویه به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت یاد کرد و افزود: هم‌اکنون مشاور اجرای این پروژه انتخاب شده و با اجرای این پروژه راندمان انرژی تمام صنایع منطقه عسلویه در بخش‌های پتروشیمی و گاز افزایش خواهد یافت و می‌توان از استحصال انرژی برق و حرارت برای سایر واحدها نیز استفاده کرد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۸۵۲۵ بازدید