سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

تشکیل شورای راهبری توسعه فناوری‌های انرژی

تشکیل شورای راهبری توسعه فناوری‌های انرژی-کارآمد و انرژی‌های تجدید پذیر

با ابلاغ بخشنامه وزیر نفت، شورای راهبری توسعه فناوری‌های انرژی-کارآمد و انرژی‌های تجدید پذیر در صنعت نفت تشکیل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، وزیر نفت در این بخشنامه بر لزوم توسعه فناوری‌ها در جهت حفظ و صیانت از منابع انرژی و جلوگیری از مصرف غیر بهینه سوخت‌های فسیلی و در جهت مدیریت و صرفه جویی در مصرف گاز و فرآورده‌های نفتی و استفاده از انرژی‌های جایگزین و نو در گستره صنعت نفت کشور به عنوان یکی از صنایع انرژی‌بر تاکید کرد.

مهندس قاسمی همچنین با تأکید بر بند ۷ سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و همچنین قانون اصلاح الگوی مصرف مصوب مجلس شورای اسلامی، دستورالعمل تشکیل این شورا را در ۹ ماده ابلاغ کرده است.

به موجب این بخشنامه، شورای مذکور متشکل از ۱۱ عضو اصلی و سه عضو مدعو بوده و معاون پژوهش و فناوری وزیر بعنوان رئیس و مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، بعنوان نائب رئیس آن تعیین شده‌‌اند.

همچنین در این بخشنامه، ۱۲ مورد بعنوان وظایف شورا تعیین شده که از آن جمله می‌توان به شناسایی فرصت‌های توسعه فناوری، برنامه‌ریزی جهت تهیه نقشه راه توسعه فناوری‌های منتخب، پیگیری جهت تأمین اعتبارات لازم، نظارت و کنترل اثربخشی پروژه‌ها، توسعه همکاری‌های بین المللی و برنامه‌ریزی برای ترویج و گسترش نفوذ فناوری‌های بهینه‌سازی انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور اشاره کرد.

در این راستا، مقرر شده است گزارش فعالیت‌های شورای مزبور هر شش ماه یکبار تهیه و در جلسه شورای معاونین وزارت نفت با حضور وزیر نفت ارائه شود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۳۲۳۴۰ بازدید