سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

دیپلماسی فعال وزارت نفت ایران در قطر

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست وزارتی مجمع کشورهای صادرکننده گاز با وزیران نفت روسیه، قطر،‌ نیجریه و الجزایر به صورت جداگانه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت، در حاشیه اجلاس روز گذشته (یکشنبه ۲۲ آبان) مجمع کشورهای صادرکننده گاز(جی یی سی اف) در دیدار با وزیران نفت و انرژی کشورهای روسیه، قطر، نیجریه و الجزایر درباره آخرین تحولات بازارهای جهانی نفت و گاز و چشم انداز آن به گفت گو و رایزنی پرداخت.

مهندس قاسمی در این دیدارها بر لزوم افزایش همکاری های دو و چند جانبه اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز تاکید کرد و گفت: افزایش همگرایی این کشورها ضروری و عامل تقویت بازار است.

وزیر نفت در دیدار با وزیران نفت الجزایر، قطر و نیجریه، آخرین تحولات بازارهای جهانی نفت را نیز بررسی و درباره اجلاس آینده اوپک با وزیران نفت این کشورها تبادل نظر کرد.

مهندس قاسمی همچنین در دیدار با سرگئی اشماتکو وزیر انرژی روسیه، افزایش همکاری های دو کشور را بررسی کرد، همچنین دو طرف بر لزوم همکاری های بیشتر تاکید کردند.

اجلاس وزیران مجمع کشورهای صادرکننده گاز که از روز گذشته (یکشنبه ۲۲ آبان) آغاز شده است، فردا با شرکت سران این کشورها و نیز انتشار بیانیه به پایان خواهد رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۲۸۳۷۳ بازدید