سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

ثبت۲۸۵۰ روز کار بدون حادثه در یک حوزه مهم نفتی ایران در خلیج پارس

محدوده عملیاتی سکوی نصر در منطقه سیری یکی از فعالترین حوزه‌های نفتی خلیج فارس به دلیل تعدد پروژه‌های بازسازی و نوسازی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، الیاسی رییس سکوی بهره‌برداری نصر  با اعلام این خبر گفت: کارکنان پرتوان و سختکوش سکو با تعهد به رعایت قوانین، مقررات و استانداردهای ایمنی و ایجاد شرایط امن، کارهای تعمیراتی اعم از گرم و سرد را با وجود مشکلات مختلف به انجام رسانده‌اند که این امر با توجه به شرایط خاص دریا که مستلزم دقت، کنترل و ریسک‌پذیری بالاست، بسیار ارزشمند است.

وی افزود: ۲۸۵۰ روز کار بدون حادثه جانی و مالی در این حوزه نفتی شامل انجام۵ هزار و ۳۸۰  فقره کار گرم و ۳ هزار و دویست فقره کار سرد در سکوهای اصلی و فرعی نشانگر توجه خاص به اصول و مقررات ایمنی است.

رییس سکوی نصر افزود: رعایت ایمنی و حفظ محیط زیست جهت استقرار مدیریت کیفیت یکی از اهداف اصلی این حوزه است و از زمان اجرای سیستم IMS این حوزه نفتی موفق به اخذ گواهینامه‌های گوناگون از جمله OSAS ، ISO 9001 و ISO 1401 شده است.

الیاسی تاکید کرد: هفت سال و ۲۸۸ روز کار بدون حادثه تنها در گرو همکاری گسترده و تلاش خستگی‌ناپذیر نیروهای این حوزه اعم از رسمی و قراردادی امکان‌پذیر شده است.

گفتنی است، حوزه نفتی نصر با ۴ میدان سیوند، دنا، الوند و نصرت دارای ۱۱ سکوی دریایی و شعاع عملیاتی ۴۰ کیلومتر و قدمت ۳۰ ساله است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۲۷۳۳۷ بازدید