سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

دست بسیج در فضای سایبر، پر است

دست بسیج در فضای سایبر، پر است/می توانیم قاعده بازی را در زمین دشمن تغییر دهیم

فرمانده بسیج شرکت ملی نفت ایران معتقد است:امروزه ،بسیجیان به دلیل اینکه جمعیت بزرگی از جامعه ایران را تشکیل می دهند قادرند نوع ارتباطات موجود میان افراد فعال در شبکه های مجازی موجود در سطح اجتماع را به شکلی موثر مهندسی نمایند.

عبدالرضا مراد حاجتی فرمانده بسیج شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار nioc می گوید:بسیجیان به جهت اینکه جمعیت بزرگی از جامعه را به خود اختصاص داده و در جای جای کشور پراکنده هستند، قادرند علاوه بر جهت دهی به شبکه های مجازی در سطح جامعه ،نوع ارتباطات موجود میان افراد فعال در آن را نیز به شکلی موثر مهندسی نمایند.

وی معتقد است:برخلاف تصور معاندین و مخالفین که عمدتا در خواب به سر میبرند، دست بسیج در این بخش نه تنها خالی نیست بلکه با توجه به تعدد افراد واجد شرایط امکان بهینه گزینی نیز داریم.

حاجتی افزود:در واقع بسیج شبکه  اجتماعی عظیمی است که بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی، پایه و اساس آن بر خلوص ارتباطات استوار است و وقت  آن رسیده که از این پتانسیل بالقوه کشور رونمایی کرده و آن را به صورت بالفعل در بازدید عموم قرار دهیم.

وی تصریح می کند:در واقع بسیج  توان مقابله با هرگونه چالشی را در  شبکه های اجتماعی داشته و با پشتوانه ایدوئولوژی بسیار قوی به دنبال جذب حد اکثری در کنار دفع حداقلی است و نگاه راهبردی آن تقویت ارزش های الهی و کرامت انسانی است.

حاجتی گفت: از آنجا که رفتار انسان ها را در روابط فردی و اجتماعی نمی توان سانسور کرد به این جهت شبکه اجتماعی بسیجیان غیر قابل مسدود شدن است. اما محدودسازی و جهت دهی از خصلتهای خوب این شبکه است که با بازپروری و پرورش ارزشها هرگز کهنه و قدیمی نشده و به روز خواهد بود.

وی تاکید کرد:بخشی از مشخصه ی این شبکه ارزشهایی است که پی ریزی آنها بر پایه فطرت انسان ها و گرایش آن به سمت ارزش ها نهاده شده و اصولی که درون مایه های بسیج بر پایه آنها در هم تنیده شده و رشد یافته است.

وی افزود:بر این اساس است که می بینیم، هر کجا که نیاز به همدلی و همدردی احساس می شود، بسیج نیز در آنجا تشکل یافته و برای کمک به خود و دیگران شکل می گیرد، پدیده ای انسانی که شاخص تکامل یافته آن در تفکر بسیجی می شود ایثار. نکته ای برجسته و غیر قابل انکار که در ایام غبار آلود فتنه به وضوح  در شبکه اجتماعی بسیجیان تجربه کردیم و دیدیم هر انسانی که احساس همدردی و همدلی  و در نهایت تکلیف می کرد  وارد شبکه های مجازی می شد.

 

وی در توضیح بیشتر این موضوع  می گوید:افرادی که در بدو ورود هر چند یکدیگر را نمی شناختند، اما همگی یک هدف داشتند و با شناخت و اگاهی درست از آرمان و ارداه انقلاب اسلامی هم دیگر را می یافتند و تبادل اطلاعات می کردند.  در این نوع ارتباط و فراگرد بود که با کمترین هزینه اما با بزرگترین اهداف،یک نظام ارتباطی منسجم شکل گرفت که امروز آن را فضای سایبری می نامیم.

وی در این رابطه تصریح می کند:این محیطی را ما  ایجاد نکردیم و  دیر زمانی زمین بازی دشمن بود.  اما هم اکنون با همدلی و یکپارچگی و انسجام جامعه بسیجی مان که همیشه در عرصه های مقاومت کارهای شگرفی انجام داده، می توانیم  در زمین دشمن بازی کنیم. با افتخار باید بگوییم که ” ما با قدرت بسیج توان این که قاعده بازی در فضای سایبر را برهم زده و به نفع خود تغییر دهیم، دارا هستیم”.

وی اذعان کرد: در هر شرایط  در  هر سرزمینی این ارزش  های الهی هستند که در نهایت قدرت جذب بالاتری خواهند داشت. جنبش وال استریت نیز بر همین اساس و بر پایه هویت اجتماعی – فرهنگی  و سیاسی شکل گرفته است. افرادی که سال ها در شبکه های اجتماعی مختلف آمریکایی_ صهیونیستی بودند و با ان رشد کردند و حتی مهندسی شدند. اما دیدیم که این شبکه های بی هویت، سرانجام از درون از هم پاشیده شدند و مثل خوره به جان طراحان خود افتادند.

مرادحاجتی خاطر نشان ساخت:در نهایت آنکه شبکه های اجتماعی صفر و یک و کدی و کدینگ را با چند صفر می شود مسدود کرد. اما از شبکه های اجتماعی عظیم معنوی – الهی همچون بسیج،  چگونه می توان ممانعت کرد .

فرمانده بسیج شرکت ملی نفت ایران معتقد است:بسیج ،درخت طبیه و شبکه اجتماعی عظیمی است که گل هایی به نام شهید  معرفی وبه دنیا هدیه داد. ما خرسندیم که این شبکه اجتماعی طیبه همچنان با فراگرد ارزشی و الهی خود تولید بازخورد می کند و امروز هرجا که پرچم مقدس اسلام برافراشته میشود نام بسیج مستضعفین در آنجا جلوه گر است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۲۷۳۸۹ بازدید