سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

راهکارهای گسترش پژوهش‌های بین‌المللی در صنعت نفت

رئیس موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با تاکید بر ضرورت انجام پژوهش‌های بین‌المللی در صنعت نفت، برخی تمهیدات اندیشیده شده و راهکارهای گسترش پژوهش‌های بین‌المللی در این صنعت را تشریح کرد.

دکتر حسین ایرانمنش در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، تعامل بیشتر مدیران ارشد صنعت نفت با جهان خارج را یکی از موضوعات قابل توجه در گسترش پژوهش‌های بین‌المللی دانست.

وی با بیان اینکه در این صورت در آینده نزدیک، شاهد رشد واگذاری‌های پژوهش‌های بین المللی در صنعت نفت کشورمان خواهیم بود، خاطرنشان کرد:  هم‌اکنون در مورد پژوهش‌های بین‌المللی پیشرفت قابل قبولی وجود ندارد و انتظار اینست حداقل در حوزه مطالعات در سطح استراتژیک که موسسه در جریان آن است، فعالیت بیشتری صورت گیرد.

افزایش واگذاری طرح های پژوهشی با اجرای نظامنامه جدید

دکتر ایرانمنش در ادامه تاکید کرد: واگذاری طرح‌های پژوهشی در سطح صنعت نفت پس از تدوین نظام‌نامه پژوهشی رشد یافته و به نظر می‌رسد با اجرایی‌شدن این نظام‌نامه از این به بعد پیشرفت  بیشتری حاصل شود.

وی همچنین با بیان اینکه موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی به عنوان بازوی فکری وزارت نفت به شمار می‌آید، تصریح کرد: این موسسه  آمادگی لازم برای انجام مطالعات و پژوهش‌های لازم به منظور حل چالش‌ها و معضلات صنعت نفت و ارائه راه کارهای لازم را دارد.

رئیس موسسه مطالعات بین المللی انرژی ادامه داد: آن چه در وزارت نفت به عنوان ماموریت تعریف شده و در راستای فعالیت‌های موسسه قراردارد،  به عنوان اهداف و ماموریت‌های موسسه قرار می‌گیرد؛ بنابراین موسسه درگیر کارهای جاری نیست و می‌تواند با فراغ خاطر به بررسی چالش‌ها پرداخته و افراد خبره و دانشگاهی را در خدمت صنعت نفت به کار گیرد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۴۲۳۴۹ بازدید