سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

بازسازی و بروز رسانی توربین کارخانه گاز و گاز مایع ۲۰۰

مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب از تعمیر، بازسازی و بروز رسانی یکی از توربین های کارخانه گاز و گاز مایع ۲۰۰ از سوی متخصصان این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پرویز زکی؛ مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب از تعمیر، بازسازی و بروز رسانی یکی از توربین های کارخانه گاز و گاز مایع ۲۰۰ از سوی متخصصان این شرکت خبر داد و افزود: این توربین که قدمت بالایی دارد در کارگاه های این شرکت در آغاجاری و اهواز تعمیر، بازسازی و بروز رسانی شد و هم اکنون با کارکرد مطلوبی در مدار عملیات قرار دارد.

وی افزود: انجام طرح های اصلاحی و ارتقای کیفی، نصب و راه اندازی این توربین در مدت ۳ ماه به همت متخصصان شرکت توربین جنوب انجام شد.

زکی ادامه داد: پیش از این ۳ دستگاه از این نوع توربین که در دیگر تاسیسات مناطق نفت خیز جنوب فعال هستند مورد بازسازی و بروزرسانی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: بازسازی و نوسازی هر دستگاه از این توربین برای شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب حدود ۲ میلیارد ریال هزینه در برداشته است در صورتی که دیگر شرکت ها پیشنهاد ۷ میلیارد ریالی برای هر دستگاه مطالبه کردند.

مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب تاکید کرد: این اقدام افزون بر صرفه جویی و تجلی توانمندی متخصصان داخلی، نقش مهمی در استمرار تولید و انتقال نفت و گاز در مناطق نفت خیز جنوب داشته است.

بر اساس این گزارش، شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب یکی از شرکت های تابع شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که در اواخر سال ۱۳۸۲تاسیس شد.

این شرکت تعمیرات اساسی تأسیسات، تجهیزات و انواع ماشین‌آلات فرایندی بالای ۴ هزار اسب بخار از جمله انواع توربین‌های گازی مورد استفاده در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب را عهده دار است.

تعمیرات اساسی مخازن ذخیره نفت خام، تفکیک گرها، برج ها و کوره های حرارتی، رادیاتورها و مبدل های حرارتی و اجرای تغییرات اصلاحی ماشین آلات و تجهیزات فرایندی بخشی از توانمندی این شرکت محسوب می شود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۸۴۲۸ بازدید