سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

ساخت ۵ پروژه زیرساختی پشتیبانی از فازهای پارس جنوبی شتاب می‌گیرد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از شتاب اجرای پنج پروژه زیرساختی برای پشتیبانی فازهای جدید پارس جنوبی همزمان با طرح توسعه این فازها خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، سید پیروز موسوی در بازدید از پروژه های زیرساختی منطقه پارس کنگان، تاکید کرد: با توجه به ضرورت شتاب بخشیدن در اجرای عملیات توسعه، احداث و راه اندازی فازهای باقیمانده پارس جنوبی و ماموریت سازمان منطقه ویژه به عنوان متولی تامین زیرساخت های لازم، برای اجرایی شدن دستور وزیر نفت، تلاش در این منطقه عملیاتی باید شبانه روزی شود.

وی ادامه داد: قطعه نخست بزرگراه کنارگذر کنگان به عنوان یکی از مولفه های مناسب برای کاهش ترافیک و تسهیل رفت و آمد که با ۱۹۳میلیارد ریال اعتبار در دست ساخت است؛ این پروژه از مهمترین پروژه های زیرساختی است که از پیشرفت خوبی نیز برخوردار است.

موسوی، همچنین از اجرای پروژه «تعریض جاده پیرامونی از سه راه طاهری تا شرق سایت اختر» با هدف ایجادهماهنگی و ارتباط بهتر بین فازهای پارس جنوبی خبر داد و گفت: توسعه فازهای باقیمانده روند خوبی دارد و باید در همسویی با این مهم، راه های پیرامونی این فازها در مدت تعیین شده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس با بیان اینکه توسعه فضای سبز منطقه پارس۲ (پارس کنگان) با هدف کمک به محیط زیست منطقه و ایجاد محیط سالم در حال انجام است، یادآور شد: فاز نخست این طرح به تازگی آغاز شده و همزمان برنامه ریزی برای اجرای فاز دوم این پروژه نیز در دست انجام است.

موسوی تصریح کرد: به منظور آسان سازی رفت و آمد و روان سازی ترافیک منطقه پارس ۲، پروژه احداث میدان ورودی شهر کنگان از برنامه های کاری سازمان منطقه ویژه پارس است که از سوی مدیریت پارس ۲ اجرایی می شود.

وی همچنین، «احداث جاده پیرامونی سایت صنعتی اختر» با هدف دسترسی آسان و ارتباط موثر بین فازها و «احداث جاده فنس و گشت زنی سایت صنعتی اختر» برای حفاظت و صیانت از سایت صنعتی را از دیگر پروژه های زیرساختی در حال اجرای منطقه ویژه پارس در حوزه عملیاتی توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی برشمرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس پس از بازدید از طرح ها و پروژه های در دست اجرای منطقه عملیاتی پارس ۲، در نشستی با حضور مدیر و کارشناسان پارس کنگان، بر تلاش شبانه روزی برای تکمیل و بهره برداری به هنگام پروژه های یاد شده تاکید کرد.

موسوی تصریح کرد: با توجه به جایگاه این منطقه، همه مدیریت های سازمان منطقه ویژه پارس باید اولویت کاری و تلاش و همفکری خود را بر اجرای پر شتاب پروژه های زیرساختی طرح توسعه فازهای ۱۲ تا ۲۴ پارس جنوبی کنند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۱۳۸۶ بازدید