سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

حفاظت فنی منطقه عملیاتی سیری به ساختمان جدید رفت

به همت تلاشگران واحد نوسازی و تعمیرات ساختمان منطقه عملیاتی سیری در شرکت نفت فلات قاره ایران ساختمان جدید واحد حفاظت فنی راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، داوود وحدتی رئیس واحد مهندسی حفاظت فنی منطقه در این خصوص گفت: فضای اداری قبلی این واحد ۲۴ مترمربع مساحت داشت و برای فعالیت کارکنان و پرسنل جدید و همچنین برای نگهداری اسناد و انجام آزمایشات مناسب نبود، ولی امروز با تلاش رییس منطقه و همکاری شایسته کارکنان در واحد نوسازی و تعمیرات ساختمان منطقه با صرف هزینه کم، فضای اداری جدید و مناسبی مهیا شده است.
وحدتی در ادامه افزود: ابعاد ساختمان جدید ۵/۶ در ۱۴ متر است که شامل ۳ اتاق به تفکیک اتاق رئیس واحد، اتاق کارشناسان، اتاق مرکز اسناد، اطلاعات و قسمتی به عنوان آزمایشگاهی کوچک جهت انجام آزمایشات مورد نیاز این واحد است. همچنین فضای محوطه اطراف واحد حدود ۴۰۰ مترمربع است که به فضای سبز اختصاص داده شده است؛ در این ناحیه حدود ۱۲۰ مترمربع چمن‌کاری‌،گل‌کاری و حدود ۵۰ اصله نهال در اطراف این ساختمان کاشته شده است.
وی گفت: با توجه به شرح وظایف اداره مهندسی حفاظت فنی که از جمله وظایف مهم آن صیانت از کلیه تاسیسات در برابر خوردگی است، مطالعه و بررسی به منظور ارائه روش‌های جدید مبارزه با خوردگی و اثرات آن و کاهش هزینه‌ها، پیشگیری از خوردگی و آسیب‌های ناشی از آن بر روی تاسیسات بسیار مهم است.
وحدتی تصریح کرد: در این راستا استفاده از نفرات مجرب و متخصص در این واحد ضروری است که امروز این واحد مفتخر است که هشت نفر از کارشناسان متخصص، فنی و دلسوز در آن فعالیت می‌کنند و در تلاش هستیم این افراد را به ۱۴ نفر افزایش دهیم.
گفتنی است حفاظت از تاسیسات در برابر خوردگی، بهبود، ارتقاء و بهینه‌سازی مواد شیمیایی، کنترل خوردگی در خطوط لوله و بررسی ساختار داخلی لوله با استفاده از انواع مختلف پیگرانی، نظارت بر سیستم‌های حفاظت کاتدی خطوط لوله خشکی و دریا، مخازن ذخیره‌سازی و سکوهای دریایی و اسکله نفتی، نظارت بر سندبلاست، زنگ‌زدایی و رنگ‌آمیزی کلیه تاسیسات کارخانه‌های خشکی و سکو‌های دریایی از وظایف مهم واحد حفاظت فنی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۴۳۷۳ بازدید