سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

قلعه‌بانی: تولید گاز کشور زمستان امسال ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: امسال در فصل زمستان تولید گاز کشور ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت که بخشی از این میزان با بهره برداری از فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی تا پایان آبان ماه محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شانا، احمد قلعه بانی امروز (سه شنبه ۱۷ آبان) در همایش سراسری مدیران و روسای سازمان حراست صنعت نفت تصریح کرد: از سال آینده تا پایان برنامه پنجم توسعه، تولید گاز کشور ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت که این خبری خوش برای کشور است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: امسال بیش از ۱۲ میلیارد دلار در بخش بالادستی نفت  جذب شده است که امیدواریم تا پایان امسال به ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار افزایش یابد.

وی با بیان این که در دو سال اخیر بیشترین سرمایه گذاری و اکتشاف در بخش بالادستی انجام شده است، گفت: سال گذشته در بخش بالادستی حدود ۱۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری شد و هم اکنون مجموع سرمایه گذاری در این بخش در شرکت ملی نفت ایران به ۱۲۰ میلیارد دلار رسیده است که در هیچ دوره ای از تاریخ صنعت نفت، این میزان سرمایه گذاری انجام نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام این که بیش از ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار از این ۱۲۰ میلیارد دلار در پارس جنوبی سرمایه گذاری می شود، تصریح کرد: بیشترین سرمایه گذاری ها از بخش های توانمند داخلی جذب شده است.

وی افزود: کشور ما با داشتن ذخایر عمده نفت و گاز، در مجموع رتبه نخست را در این زمینه دارد و برای سالیان پیاپی از این ذخایر برای ایجاد ثروت و توسعه زیربناها استفاده خواهیم کرد.

قلعه بانی با تاکید بر نقش محوری صنعت نفت و تاثیر آن بر دیگر صنایع و بخش های کشور گفت: با توجه به نقش نفت در توسعه پایدار کشور، دشمنان ما صنعت نفت را به عنوان هدف خود برای تحریم در نظر گرفتند؛ به همین دلیل مسئولیت ما برای حفاظت و صیانت از این صنعت بیشتر است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۲۳۳۲ بازدید