سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

اتصال ۲ شهر و ۱۴۰ روستای استان خوزستان به شبکه سراسری گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان از روند افزایشی توسعه عملیات گازرسانی، ارائه خدمات و تسهیلات در زمینه گاز به مردم این استان خبر داد و گفت: از نخستین روزهای امسال تاکنون، دو شهر و ۱۴۰ روستا از گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ناصر افشین تصریح کرد: در هفت ماه نخست امسال ۷۹۵ کیلومتر شبکه‌گذاری و ۲۰ هزار و ۶۹۷ انشعاب گاز در استان خوزستان نصب شده است.

وی یادآوری کرد: در این مقطع زمانی ۳۷ هزار و ۶۲۳ خانوار زیر پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند که نسبت به هفت ماه سال گذشته در بخش خانوار زیر پوشش ۱۵٫۱۹ درصد و در بخش شبکه گذاری ۱۵٫۴ درصد رشد داشته است.

افشین با بیان این که تا کنون بیش از ۱۱ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری و بیش از ۷۷۳ هزار کیلومتر خطوط انتقال و ۴۶۶ هزار و ۶۵۱ انشعاب در این استان اجرا و نصب شده است، گفت: هم اکنون شمار خانوار زیر پوشش ۷۲۵ هزار و ۳۷۷ و شهرهای بهره‌برداری شده استان ۵۳ عدد است، ضمن این که عملیات گازرسانی به ۶ شهر دیگر استان نیز در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان افزود: هم‌اکنون ۸۱۴ روستا به شبکه گاز متصل هستند، همچنین عملیات گازرسانی در ۳۴۲ روستا در حال اجراست که برای ۶۶ روستا در حال انتخاب پیمانکار هستیم و گازرسانی به ۳۷۳ روستا دیگر را نیز در برنامه طراحی کرده‌ ایم که امید است در آینده نزدیک تعداد روستاهای برخوردار از گاز طبیعی استان به هزار و ۵۹۵ روستا برسد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۱۳۴۵ بازدید