سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

حمایت ویژه وزارت نفت از احداث مجتمع بنزین‌سازی پالایشگاه اصفهان

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از حمایت ویژه وزارت نفت از پروژه احداث مجتمع بنزین‌سازی پالایشگاه اصفهان خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان، علیرضا ضیغمی ضمن بازدید از روند اجرای پروژه بنزین سازی شرکت پالایش نفت اصفهان، بر اجرای هر چه سریع تر این پروژه با به کارگیری تمام توان شرکت‌های پیمانکار تاکید کرد.

وی با اشاره به توجه خاص وزیر نفت بر شتاب بخشی به پروژه های افزایش تولید بنزین در کشور گفت: دولت با وجود خصوصی شدن شرکت پالایش نفت اصفهان، از شتاب بخشیدن به انجام این پروژه به صورت ویژه حمایت می کند، ضمن این که از پیمانکاران انتظار می رود تمام توان خود را در این زمینه به کار گیرند.

لطفعلی چاوشی،مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان، نیز در این بازدید با ابراز خرسندی از همکاری جدی شرکت پالایش نفت اصفهان با پیمانکاران این پروژه افزود: امیدواریم بتوانیم احداث این مجتمع را در نیمه اول سال ۹۱ به پایان برسانیم.

وی گفت: پس از راه اندازی واحدهای این مجتمع، پالایشگاه اصفهان قادر به تولید روزانه ۳ میلیون لیتر بنزین سوپر خواهد بود و بنزین تولیدی این پالایشگاه از حدود ۹ میلیون لیتر کنونی به ۱۲ میلیون لیتر در روز افزایش می‌یابد و کیفیت بنزین تولیدی پالایشگاه نیز از اکتان(درجه آرام سوزی) ۸۷ کنونی به ۹۰ و ۹۵ ارتقا می یابد.

الیاس طقیانی، مجری طرح بنزین سازی پالایشگاه اصفهان، نیز در این باره گفت: پالایشگاه اصفهان به منظور کاهش نفت کوره، افزایش تولید بنزین و ارتقای کیفیت محصولات پالایشگاه به سطح استانداردهای جهانی و رعایت ضوابط زیست محیطی اقدام به اجرای طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی کرده است.

وی با بیان این که احداث مجتمع بنزین سازی به منظور اجرای بخشی از طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان انجام می شود، گفت: در این پروژه احداث سه واحد NHT،CCR و ISOMER به صورت fast track از سوی امورمهندسی طرح‌های شرکت پالایش نفت اصفهان درحال اجرا و پیشرفت پروژه نیز تا پایان مهرماه ۷۷ درصد بوده است.

طقیانی سرمایه موردنیاز این پروژه را ۴۵۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون ۳۲۵ میلیارد تومان از این رقم مورد استفاده قرار گرفته است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۳۱۴۱۱ بازدید