سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

تقدیر از مدیران عامل شرکت‌های ملی گاز و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی

جواد اوجی،‌ مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و علیرضا ضیغمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی صبح امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی،‌ از دکتر محمود احمدی نژاد لوح تقدیر گرفتند.

به گزارش خبرنگار شانا، شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به عنوان دو شرکت اصلی زیرمجموعه وزارت نفت، امروز (شنبه ۱۴ آبان)در آیینی با حضور دکتر احمدی نژاد به عنوان شرکت‌های برتر کشور در جشنوار شهید رجایی معرفی شد.

در این آیین با اهدای لوح سپاس از سوی رئیس جمهوری به مهندس جواد اوجی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، از این دستگاه اجرایی به دلیل فعالیت چشمگیر سال گذشته خود در زمینه گازرسانی به بخش های گوناگون اعم از شهرها، روستاها، واحدهای صنعتی، جایگاه های عرضه سی ان جی، همچنین تکریم ارباب رجوع و خدمات رسانی مطلوب به مشترکان در این بازه زمانی قدردانی شد.

همچنین علیرضا ضیغمی به همراه محمد رویانیان،‌ رئیس ستاد مدیریت مصرف سوخت و حمل و نقل کشور به دلیل طراحی و اجرای سامانه هوشمند سوخت از رئیس جمهوری لوح تقدیر دریافت کردند

به گزارش شانا،‌ نصب ۴۰۰ هزار انشعاب گاز، همچنین بهره مندی۸۰ شهر و ۴۰۶ روستای کشور از گازطبیعی از جمله اقدام های شرکت ملی گاز ایران در سال گذشته بوده است.

اشتراک پذیری ۶۰۰ هزار مشترک، گازرسانی به ۴۵۱ جایگاه عرضه سی ان جی(هر دو روز سه جایگاه) بهره مندی یک میلیون و ۱۸۰هزار مشترک و اتصال هفت هزار صنعت عمده و غیر عمده از دیگر فعالیت های سال گذشته شرکت ملی گاز ایران بوده است.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران نیز در سالهای گذشته با اجرای موفق عرضه سوخت ناوگان حمل و نقل کشور از طریق سامانه هوشمند سوخت کمک شایانی به اجرای سیاست های مدیریتی برای کنترل مصرف سوخت کشور کرده است به گونه‌ای که با وجود افزایش ۲ برابری تعداد خودروها، مصرف سوخت کشور نه تنها افزایش نیافته بلکه نسبت به میانگین مصرف سوخت کشور پیش از اجرای طرح کارت هوشمند سوخت، کمتر شده است.

این شرکت همچنین  با تولید و توزیع روزانه بیش از ۲۳۰ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در کشور و توزیع گاز سی ان جی در بیش از ۱۸۰۰ جایگاه عرضه گاز وظیفه تامین سوخت کشور را به خوبی انجام داده و همه ساله با افزایش ظرفیت تولید و ذخیره سازی انواع سوخت در کشور علاوه بر تامین نیازهای روزمره، ذخیره مطلوب و اطمینان بخشی از فرآورده های نفتی را در کشور ایجاد کرده است و در عین حال کار توسعه و بهینه سازی پالایشگاه های موجود و ساخت همزمان چند پالایشگاه جدید را بر عهده دارد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۴۷۱۲ بازدید