سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

دانشگاه‌های صنعت نفت ایران و چین سند همکاری آموزشی امضا کردند

روسای دانشگاه‌های صنعت نفت ایران و دانشگاه نفت چین برای امضای قراردادی مشترک برای مشارکت در رفع نیازهای دو کشور در صنعت نفت و گاز توافق کردند.

به گزارش شانا، دکتر غلامرضا راشد روز جمعه (۱۳ آبان) در حاشیه بازدید از دانشگاه نفت چین در پکن گفت: تلاش خواهد شد توافق های انجام شده با طرف چینی تا مهر سال آینده عملی شود.

رئیس دانشگاه صنعت نفت ایران با اشاره به برگزاری نشستی با حضور روسای دانشکده های دانشگاه صنعت نفت چین گفت: در این نشست توافق شد قراردادی مشترک برای مشارکت دو دانشگاه به منظور رفع نیازهای دو کشور در صنعت نفت و گاز امضا شود.

وی تصریح کرد: با مسئولان چینی این دانشگاه توافق هایی درباره تحقیقات در رشته های نفت و گاز و شاخه های وابسته به این صنعت انجام و مقرر شد در زمینه برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی (پی اچ دی) در رشته های مورد نظر صنعت نفت و گاز، دو دانشگاه با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس دانشگاه صنعت نفت ایران با اشاره به این که دانشگاه نفت چین در سال های اخیر توسعه قابل توجهی داشته است و استانداردهای لازم را دارد، افزود: تلاش خواهیم کرد تا همکاری با این دانشگاه گسترده تر شود.

وی برآورده کردن نیازهای صنعت نفت و گاز کشورمان در زمینه های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی را از وظایف دانشگاه صنعت نفت ایران خواند.

جانگ لایبین (Zhang Laibin) و غلامرضا راشد روسای دانشگاه های صنعت نفت چین و ایران، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

رئیس دانشگاه صنعت نفت چین پس از امضای این تفاهمنامه، ایران را کشوری مهم در زمینه های مختلف از جمله تامین انرژی برای کشورهای در حال توسعه خواند.

بر پایه این گزارش، رئیس دانشگاه صنعت نفت ایران و هیئت همراه روز گذشته (۱۳ جمعه) از دانشگاه نفت چین در پکن و مراکز تحقیقاتی، آموزشی و تجهیزاتی آن به مدت بیش از چهار ساعت بازدید کردند.

دانشگاه صنعت نفت ایران هم اکنون با دانشگاه های صنایع نفت و گاز کشورهای مختلف از جمله فرانسه، کانادا و استرالیا همکاری نزدیک دارد و با آنها دوره های مشترک برگزار می کند.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۸۴۰۷ بازدید