سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

رشد ۲ برابری دریافت گاز پالایشگاه بیدبلند در نیمه نخست امسال

دریافت گاز پالایشگاه گازبید بلند در شش ماه نخست امسال با ۱۰۸درصد رشد در مقایسه یا مدت مشابه سال پیش از مرز سه میلیارد متر مکعب گذشت.

یه گزارش شانا، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند با بیان این که حجم گاز دریافتی این پالایشگاه  در دوره زمانی یاد شده سه میلیارد و ۴۶ میلیون متر مکعب بوده است، افزود: این مقدار دریازه زمانی سال قبل یک میلیارد و ۴۶۶ میلیونمتر مکعب بوده است.

فرشید ابدالی اظهار کرد: ۷۸۶ میلیون مترمکعب از کل گاز دریافتی پالایشگاه بید بلند در شش ماه نخست امسال مربوط به حوزه آغار، ۴۶۰ میلیون مترمکعب به حوزه آغاجاری و یک میلیارد و۷۴۸ میلیون متر مکعب نیز به گاز ترش فازهای ۶، ۷ و۸ پارس جنوبی  مربوط می شود.

وی با بیان این که گاز ترش فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی از طریق خط پنجم سراسری دریافت می شود تصریح کرد: گاز دریافتی از این فازها با گازهای آغار و آغاجاری مخلوط می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند با اعلام آمادگی این پالایشگاه در زمستان امسال نیز گفت: در تابستان امسال تعمیرات اساسی واحد ۳۰۰ پالایش گاز، بویلر ۳، مشعل شماره ۵، تعویض خطوط آب ۳۶ اینچ سیستم خنک کننده، تعویض خطوط لوله زیرزمینی و بتن کف واحد پالایش ۴۰۰ انجام شده است.

وی همچنین اصلاح رابط ۳۰ اینچ گاز آغار ورودی به پالایشگاه و تعویض خط ۲۴ اینچ گازهای اسیدی و ترمیم خط ۴۲ اینچ مربوط به بلودان در محوطه مشعل های پالایشگاه را از دیگر فعالیت های این پالایشگاه برای گذر از زمستان امسال اعلام کرد.

ابدالی با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون تولید گاز این پالایشگاه نزدیک به ۸۰ درصد در مقایسه با سال پیش افزایش داشته است، گفت: پالایشگاه بید بلند هم اکنون با تولید روزانه ۱۹ میلیون مترمکعب گاز با بهره گیری از  سه واحد پالایشی در مدار عملیاتی قرار دارد و آمادگی دریافت گاز بیشتری نیز دارد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۲۷۳۲۵ بازدید