سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

وزیر نفت از افزایش ۳٫۸ میلیارد بشکه‌ای نفت قابل برداشت خبر داد

وزیر نفت با بیان این که در زندگی انسان نوآوری نقش بی بدیلی داشته است، افزود: ذخایر اثبات شده نفت ایران قبل از اکتشافات جدید ۱۵۱ میلیارد بشکه ثبت شده بود که با اکتشافات جدید این رقم به ۱۵۴٫۸ میلیارد بشکه ارتقا یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی در همایش بین‌المللی فناوری و نوآوی در صنعت نفت وگاز که صبح امروز (سه‌شنبه – ۱۰ آبان) آغاز به کار کرد، تصریح کرد: منابع هیدرو کربوری فراوان در کشور ما به اندازه‌ای زیاد است که تجمیع آن با استفاده از نوآوری وفناوری به طور قطع ما را به رتبه اول در دنیا نائل می‌کند.

وی با بیان این که این میزان رشد نشان دهنده این است که ذخایر کشف نشده زیادی وجود دارد که باید کشف شوند، اظهار کرد: صنعت نفت به عنوان پایه صنایع دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است.

مهندس قاسمی با بیان این که اقدامات آموزشی وپژوهشی صنعت نفت سابقه‌ای بیش از ۵۰ سال دارد، افزود: برای افزایش زنجیره ارزش به نوآوری بیشتری احتیاج داریم.

به گفته وی تکمیل مثلث آموزش، پژوهش و فناوری در عملیات تولید و توسعه و همچنین در زنجیره ارزش نفت نقش موثری دارد؛ امروزه در بخش تولید، نیازمند فناوری‌های جدیدی برای ازدیاد برداشت هستیم که باید در روند کارهای پژوهشی تغییرات اساسی ایجاد شود.

وزیر نفت در ادامه تاکید کرد: تبدیل محصولات به محصولات نهایی ارزشمند از جمله محورهایی است که در بعد فناوری نقش اساسی در صنعت نفت دارد.

وی تصریح کرد: روال جدید برای کارهای پژوهشی در صنعت نفت روال هزینه‌ای نیست بلکه روال نتیجه‌ای است که این امر در گذشته برعکس بوده است وبه این دلیل بود که در گذشته بسیاری از پژوهش ها به نتیجه نمی‌رسید.

مهندس قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم این همایش دو روزه بتواند نقش موثری در اقدامات پژوهشی صنعت نفت داشته باشد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۱۰۳۴۲ بازدید