سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

طرح جامع پیشگیری از مصرف دخانیات در صنعت نفت اجرایی می شود

مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از اجرایی شدن طرح جامع پیشگیری از مصرف دخانیات در سطح صنعت نفت در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد جواد کیان؛ مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت صبح امروز (۱۰ آبان) در چهارمین گردهمایی سراسری مدیران و متخصصنHSE  وزارت نفت با بیان این مطلب افزود: بر اساس نتایج طرح مطالعاتی که این سازمان درسطح صنعت نفت و با توزیع پرسش نامه در بین یک هزار و ۳۹ نفر از کارکنان و مدیران صنعت نفت انجام داده است، حدود ۱۷ درصد از کارکنان و کمتر از ۱۵ درصد از مدیران این صنعت سیگار مصرف می کنند که این رقم در مقایسه با  میانگین کشور (۲۰ درصد)، نشان دهنده مصرف کمتر سیگار در بین کارکنان صنعت نفت است.

وی افزود: با این وجود طرحی را مبنی بر پیشگیری از مصرف دخانیات در دست بررسی داریم که در آینده ای نه چندان دور در سطح صنعت نفت اجرایی خواهد شد.

کیان، رایج ترین بیماری های شغلی در صنعت نفت را کمر درد و کاهش شنوایی خواند و افزود: بر اساس نتایج مطالعه آماری یاد شده این دو بیماری در کارکنان صنعت نفت نسبت به مدیران این صنعت به مراتب بیشتر است.

وی بر ضرورت تحرک بیشتر و روی آوردن به ورزش در بین کارکنان و مدیران صنعت نفت تاکید کرد و گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، ۶۶ درصد کارکنان و ۵۹ درصد مدیران صنعت نفت هیچ گونه تحرکی ندارند و این موضوع، نشانگر اهمیت برنامه ریزی برای ورزش کارکنان است.

مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت وجود استرس شغلی زیاد را در صنعت نفت طبیعی خواند و ادامه داد: با وجود این استرس ها رضایت شغلی در صنعت نفت از سطح مطلوبی برخوردار است.

کیان میزان افسردگی در صنعت نفت را پایین تر از متوسط کشوری ( ۲۰ تا ۲۲ درصد) اعلام کرد و ادامه داد: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت وضعیت سلامت کارکنان این صنعت را به منظور شناخت بیماری ها همواره در دستور کار دارد، اما مهمتر از شناخت بیماری تلاش و برنامه ریزی برای کنترل و جلوگیری از پیشرفت آن است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۷۴۱۲ بازدید