سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

رشد سرمایه گذاری در سه دهه آینده به نفع گاز طبیعی است

دبیر کل مجمع جهانی کشورهای صادر کننده گاز گفت: بر اساس تحلیل های منابع معتبر، بیشترین رشد سرمایه گذاری در سه دهه آینده در حوزه گاز انجام خواهد شد و شتاب بیشتری برای روند استفاده از گاز در دنیا پیش بینی می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، لئونید بوخانوفسکی؛ دبیر کل مجمع جهانی کشورهای صادر کننده گاز در همایش فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز که صبح امروز (۱۰ آبان ماه) در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، با اشاره به نقش مهم گاز در تامین انرژی جهانی، ایجاد بیشترین ارزش برای استفاده از منابع گازی، تضمین حق مالکیت اعضا مجمع کشورهای صادر کننده گاز بر منابع و بهره برداری از این ذخایر مهم و مفید به نفع ملت ها را از اهداف همکاری کشورهای اعضا برشمرد.

دبیر کل مجمع جهانی کشورهای صادر کننده گاز با اشاره به نقش بی بدیل کشورهای GECF در بازار جهانی گفت: بر اساس تحلیل های منابع معتبر، بیشترین رشد سرمایه گذاری در سه دهه آینده در حوزه گازانجام خواهد شد و شتاب بیشتری برای روند استفاده از گاز در دنیا پیش بینی می شود.

بوخانوفسکی با اشاره به روند سرمایه گذاری در حوزه گاز در افق ۲۰۱۰ تا ۲۰۳۵ گفت: تغییرات روند سرمایه گذاری در آینده به نفع گاز طبیعی است.

وی انتقال فناوری را یکی از زمینه های مورد علاقه برای اعضای کشورهای صادر کننده گاز خواند و افزود: تلاش برای اکتساب فناوری می تواند زمینه ای مناسب برای همکاری بین کشورهای اعضا باشد.

دبیر کل مجمع جهانی کشورهای صادر کننده گاز، با اشاره به توانمندی ها و قابلیت ها ی کشورهای صادر کننده گاز تصریح کرد: می توان با توانمندی و قابلیت های کشورهای اعضا زمینه های خوبی را با تقسیم کار در کشورها برای پیشرفت برنامه ریزی کرد.

وی ایجاد یک مکانیزم گزارش دهی و طراحی و توسعه یک مدل جهانی گاز و توسعه فعالیت های تحقیق و توسعه را از محورهای ۵ سال آینده  کشورهای صادر کننده گاز برشمرد.

بوخانوفسکی همچنین از نخستین مجمع وزرای کشورها ی صادر کننده گاز خبر داد و گفت: نخستین مجمع وزرای کشورها ی صادر کننده گاز عضو دو هفته آینده در دوحه قطر با شعار گازمنبعی از انرژی پاک و غنی و ایمن برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۸۴۱۲ بازدید