سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

حفاری های افقی، آغازگر انقلاب آرام صنعت نفت

حفاری های افقی، آغازگر انقلاب آرام صنعت نفت/ ارتقای فناوری، ضامن افزایش سرمایه گذاری های صنعت نفت است

دبیرکل مجمع جهانی انرژی به اهمیت ارتقای فناوری در صنعت نفت اشاره کرد و گفت: برای افزایش میزان سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز، باید سطح فناوری افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نئو ون هالست؛ دبیرکل مجمع جهانی انرژی در پانزدهمین همایش بین المللی موسسه مطالعات بین المللی انرژی با  عنوان “فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز”  که صبح امروز (۱۰ آبان) برگزار شد، گفت: اگرچه فناوری به عنوان مهم ترین رکن در رشد صنعت نفت مطرح است، اما باید گفت: توجه به این موضوع آنچنان که باید صورت نمی گیرد.

وون هالست درباره مزایای بهره مندی از تکنولوژی در صنعت نفت و گاز گفت: افزایش سطح فناوری می تواند باعث ایجاد اطمینان خاطر در میان سرمایه گذاران مطرح صنعت نفت شود و از این منظر صنعت نفت می تواند رشد قابل توجهی داشته باشد.

وی در ادامه به فراگیر شدن تکنولوژی تولید نفت و گاز از طریق شیل نفت و شیل گاز اشاره کرد و گفت: استفاده از شیوه حفاری های افقی بدین منظور می تواند آغازگر انقلابی آرام در صنعت نفت به شمار آید.

ون هالست افزود: موضوع دیگر، ارتقای تکنولوژی حفاری در آب های عمیق است؛ بطوریکه افزایش تولید نفت طی ۵ سال گذشته در این بخش بی نظیر بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی انرژی به لزوم تعیین چارچوب های قانونی برای توسعه مکانیسم هوای پاک و تصویب قوانینی در راستای حمایت از فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز اشاره کرد و گفت: در همین راستا توافقاتی میان اوپک و مجمع جهانی انرژی (IEF) صورت گرفته است.

وی تعیین بازارهای جهانی و توجه به ارتباطات در بازارهای مالی و فیزیکی را به عنوان رکن دیگر همکاری های مشترک این دو سازمان عنوان کرد و افزود: با توجه جهانی شدن بازار گاز، برنامه های متنوعی را نیز در این بخش تدوین کرده ایم.

ون هالست در پایان به نقش بی بدیل ایران در بازارهای جهانی گاز اشاره کرد و گفت: امروز تمام نگاه های جهانی در این صنعت به ایران معطوف شده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۹۳۸۳ بازدید