سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

ذخایر قابل برداشت ایران ۳٫۸ میلیارد بشکه افزایش یافت

وزیر نفت با اعلام رسمی افزایش حجم ذخایر نفت قابل برداشت ایران به ۱۵۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون بشکه، گفت: با کشف ذخایر جدید در کشور میزان نفت خام قابل برداشت ایران از ۱۵۱ میلیارد بشکه به ۱۵۴٫۸ میلیارد بشکه ارتقا پیدا کرده است و این در حالی است که ذخایر کشف نشده فراوانی نیز در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی؛ وزیر نفت صبح امروز (۱۰ آبان) در همایش فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز با اشاره به نقش نوآوری در زندگی انسان ها در طول دهه های گذشته افزود: نوآوری و فناوری های جدید زندگی بشر را دگرگون کرده است به طوری که هر روز شاهد تغییرات جدید در کیفیت زندگی هستیم.

وزیر نفت با بیان اینکه موقعیت خاص ژئوپلتیک و ارتباط با شاهراه های دریایی و زمینی، موقعیت ایران را در سطح جهان ممتاز کرده است افزود: ایران به عنوان کشوری بزرگ با منابع خدادادی عظیم در کنار منابع انسانی با استعداد از اهمیت خاصی در جهان برخوردار است.

مهندس قاسمی تصریح کرد: وجود منابع هیدروکربوری فراوان و تجمیع آن در کشور، ایران را در رتبه نخست قرار داده است، بدین ترتیب که وجود منابع غنی نفت، گاز و میعانات سبب شده ایران رتبه اول منابع هیدروکربوری را در سطح جهان دارا باشد.

وزیر نفت افزود: امروزه در تولید نفت و گاز به فناوری های جدید برای ازدیاد برداشت و افزایش بهره وری با استفاده از روش های نو و جدید برای بهره برداری از منابع هیدروکربوری و افزایش برداشت نیازمندیم.

وی ادامه داد: نقش فناوری و نوآوری به عنوان ریل لوکوموتیو صنعت نفت از اهمیت خاصی برخوردار است و ایران با بیش از یک قرن تجربه در صنعت نفت امروز در چرخه تکمیل زنجیره ارزش و فناوری از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۹۳۳۵ بازدید