سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

انجام ۸ هزار و ۱۶۴ مورد بازرسی فنی و خوردگی فلزات در شرکت مارون

حدود ۸ هزار و ۱۶۴ مورد بازرسی فنی و خوردگی فلزات در زمینه های مختلف توسط کارشناسان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در ۶ ماه نخست امسال انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید بورد؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با اعلام این خبر گفت: بازرسی فنی و خوردگی فلزات ضامن حفظ سلامت خطوط لوله و تأسیسات هر سازمان صنعتی است؛ در همین راستا اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات این شرکت اقدامات مثبتی را در جهت بازرسی و حفظ سلامت تأسیسات تحت فشار، مخازن و خطوط لوله از خوردگی و سایر آسیب ها،  انجام داده است.

بورد به ۳ هزارو ۲۷۸ مورد بازرسی در زمینه های بازرسی فنی و خوردگی فلزات اشاره کرد و گفت: این بازرسی ها به طور عمده از پروژه های مهندسی و ساختمان، ارایه دستورالعمل های مختلف در زمینه اصلاحیه های موردنظر، تعمیرات اساسی واحدهای گوناگون و انجام امور نظارت و ساخت داخل هستند.

وی افزود: انجام بررسی های فنی مربوط به جایگزینی لوله های غیرفلزی بجای لوله های فلزی بخش انتقال پساب (که مراحل اجرای آن در حال انجام است) و نیز بازرس فنی از ادوات و تجهیزات تحت فشار و ذخیره طی تعمیرات اساسی و پروژه های مختلف مهندسی و ساختمان از جمله آن ها است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون همچنین به آمار نقاط انداره گیری شده مربوط به سیستم های حفاظت کاتدی خطوط لوله و سایر تأسیسات و نظارت بر تعمیرات آن ها توسط عملیات خوردگی فلزات اشاره کرد و گفت: تعداد ۴ هزار و ۳۰ مورد بازرسی نیز مربوط به موارد مذکور است.

بورد در پایان ضمن اشاره به فعالیت های مطالعاتی در زمینه های بازرسی و پایش به شیوه های نوین در این واحد گفت: ۶۶۶ مورد بازرسی از سیستم های تزریق مواد شیمیایی کنترل کننده خوردگی و ۱۹۰ مورد تعویض وسایل سنجش خوردگی داخلی نیز انجام شده است.

وی افزود: بهینه سازی سیستم های حفاظت کاتدی و کاهش تعداد آن ها در راستای بهینه سازی مصرف انرژی نیز از جمله اقدامات دیگر است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۲۴۳۳ بازدید