سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

قرارداد ساخت و خرید ۱۱ هزار قلم قطعات کاربردی صنعت نفت امضا شد

مدیر تدارکات و امور کالای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از امضا و مبادله قرارداد ساخت و خرید ۱۱ هزار قلم قطعات کاربردی در تجهیزات و ماشین آلات این شرکت با سازندگان داخلی خبر داد.

مهندس ناصر خردمند در گفت و گو با خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب اظهار کرد: این اقلام شامل قطعات انواع توربین ها، کمپرسورها، ماشین های فرآیندی و دیگر تجهیزات صنعت نفت است.

وی گفت: به منظور شتاب بخشی به ساخت قطعات و رفع نیاز مناطق نفت خیز جنوب، لازم است بستری مناسب فراهم شود؛ در این زمینه تفاهمنامه های همکاری با سازندگان توانمند و برتر داخلی به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال برای دو سال بسته شده که در حال اجراست.

خردمند با بیان این که شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با همیاری سازندگان و تولید کنندگان داخلی قطعات و تجهیزات صنعتی در زمینه ساخت انواع شیرها (ولو)، فلنج، همچنین شیر سرچاهی (ولهد) به خودکفایی رسیده است، گفت: مدیریت تدارکات و کالای این شرکت برای بومی سازی کالاهای موردنیاز خود برنامه ریزی مدون دارد.

مدیر تدارکات و امور کالای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب توضیح داد: همکاری تنگاتنگ با سازندگان داخلی که از سیاست های راهبردی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران است، صرفه جویی ارزی در تامین قطعات، تجهیزات، بی نیازی به خارج، دستیابی به دانش فنی ساخت و شتاب گیری روند دستیابی به قطعات موردنیاز را به دنبال دارد.

وی یادآوری کرد: در سال جاری حدود ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای خرید کالا از منابع داخلی اختصاص یافته؛ این در حالی است که پارسال درمجموع بیش از ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال کالا از سازندگان داخلی خریداری شد.

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، بزرگ ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است که در زمینه تولید نفت، گاز و مایعات گازی در جنوب غرب کشور فعالیت می کند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۵۹۳۱۲ بازدید