سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

مراکز درمانی صنعت نفت توسعه می‌یابد

۳۰ پروژه ساختمانی در زمینه احداث بیمارستان، مراکز درمانی جدید و واحدهای مسکونی برای کادر پزشکی صنعت نفت از سوی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با همکاری شرکت‌های زیرمجموعه نفتی هم اکنون در کشور در دست اجراست.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار شانا با اعلام این خبر تصریح کرد: اعتبار مالی برخی از این پروژه ها مشخص شده است و در صورت تعیین منابع مالی بقیه پروژه ها، عملیات اجرایی آنها نیز آغاز خواهد شد.

دکتر محمد جواد کیان از راه اندازی مرکز تروما (حوادث طبیعی و غیرطبیعی) در منطقه عسلویه خبر داد و افزود: با توجه به شرایط عملیاتی و موقعیت خاص منطقه عسلویه به دلیل وجود تاسیسات مختلف صنعت نفت، ضریب ایجاد حادثه در این منطقه بالاست؛ به همین منظور مرکز تروما در این منطقه احداث می شود.

وی با بیان این که نقطه اتکای آینده نفت، توسعه منطقه عسلویه است، افزود: تلاش ما این است که فضاهای بهداشتی و درمانی درخور این منطقه را با هدف ارائه خدمات به کارکنان صنعت نفت و مردم بومی که میزبان صنایع نفت و گاز هستند، ایجاد کنیم.

کیان تصریح کرد: این پروژه از امسال آغاز شده است و در مدت سه سال اجرا خواهد شد.

کلنگ نخستین بیمارستان جدید صنعت نفت به زمین زده شد

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، نوسازی مراکز درمانی را یکی از برنامه های این سازمان اعلام و تصریح کرد: کلنگ نخستین بیمارستان جدید صنعت نفت در منطقه آّبادان مهرماه امسال زده و پبمانکار آن انتخاب شد.

وی افزود: این بیمارستان ۶۴ تختخوابی که شامل بخش های جراحی، اورژانس، داخلی و کودکان است، در مدت ۴۲ ماه ساخته خواهد شد و امکان توسعه و افزایش ظرفیت آن تا ۱۲۰ تخت نیز در مطالعات طرح در نظر گرفته شده است.

به گفته کیان، هزینه ساخت این بیمارستان ۶۴ تختخوابی که قرار است از منابع داخلی وزارت نفت تامین شود، میان شرکت های ملی نفت، پالایش و پخش و پتروشیمی تقسیم می شود.

ساخت سه بیمارستان از سوی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تصریح کرد: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب پروژه ساخت سه بیمارستان دیگر را نیز در دست دارد که با توجه به پیشرفت کم این پروژه ها، قرار است پیمانکاران جدید برای اجرای آنها انتخاب شود.

وی تصریح کرد: پیمانکارهای جدیدی برای ساخت بیمارستان های آغاجاری، گچساران و مسجدسلیمان انتخاب خواهد شد.

کیان گفت: طرح ساخت بیمارستان جدید تهران هم اکنون آماده است و چنانچه مسائل حقوقی آن در سال جاری حل شود، کار اجرایی این پروژه اجرا خواهد شد.

وی افزود: ساخت چند مرکز درمانی جدید صنعت نفت در نقاط مختلف کشور از جمله تهران، شاهین شهر (اصفهان) و سرخس در دستور کار قرار دارد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۲۹۳۶۲ بازدید