سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

۳۰ هزار تن سازه دریایی مورد نیاز صنعت نفت تا پایان امسال تحویل می‌شود

مدیر یاردهای شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر از بارگیری و انتقال ۱۲ تا ۱۳ سازه دریایی شامل عرشه، جکت و دیگر تجهیزات به وزن ۲۸ تا ۳۰ هزار تن تا پایان امسال خبر داد و افزود: این حجم عملیات در کشور بی سابقه است.

مدیر یاردهای شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر در گفت و گو با خبرنگار شانا تصریح کرد: در ۶ ماه نخست امسال حدود چهار تا پنج هزار تن از این میزان بارگیری شده است.

حسین بدوی با بیان این که عمده پروژه های واگذار شده به این شرکت در میدان های مشترک نفتی و گازی به ویژه در پارس جنوبی تعریف شده است، افزود: با توجه به سفر مقام معظم رهبری به منطقه عسلویه و تاکید ایشان بر رعایت زمان بندی در اجرای پروژه های پارس جنوبی، قصد داریم تعهدهای خود را برای اجرای فازهای باقی مانده مطابق با برنامه ۳۵ ماه انجام دهیم.

وی با بیان این که هم اکنون تامین برخی تجهیزات فازهای ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۱۴ پارس جنوبی در بخش های لوله گذاری، نصب و ساخت به شرکت تاسیسات دریایی واگذار شده است، افزود: ساخت پنج عرشه فازهای ۱۲، ۱۷ و ۱۸، عملیات کوتینگ (بتن اندود کردن) لوله های برخی فازها و تامین تجهیزات پروژه میدان نفتی فروزان در یارد این شرکت در خرمشهر در حال اجراست.

بدوی افزود: با تلاش های انجام شده تا کنون بر اساس برنامه ۳۵ ماهه برای توسعه فازهای پارس جنوبی، تجهیزات موردنیاز در یارد خرمشهر تامین شده است.

انتقال دو عرشه فاز ۱۲ و فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی به دریا

مدیر یاردهای شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر درباره روند اجرای پروژه های در دست اجرای این شرکت تا پایان امسال گفت: ۶۰ درصد عملیات بارگیری و حمل نقل (لودات) تجهیزات در دست ساخت فازهای ۱۲، ۱۷ و ۱۸ و میدان نفتی فروزان تا پایان امسال انجام می شود.

بدوی در تشریح روند انتقال متعلقات فازهای ۱۲، ۱۷ و ۱۸ از جمله سه پایه، بریج و دیگر تجهیزات گفت: هم اکنون ساخت سه عرشه فاز ۱۲ پارس جنوبی در یارد خرمشهر در دست انجام و امسال انتقال یک عرشه در برنامه است، همچنین از دو عرشه در حال ساخت فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی امسال یکی از عرشه ها را بارگیری و به دریا منتقل می کنیم.

آماده سازی جکت های سه فاز پارس جنوبی و میدان نفتی فروزان

به گفته این مقام مسئول، امسال جکت فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی به دریا منتقل می شود.

بدوی از ساخت سه جکت A, B ,C فاز ۱۹پارس جنوبی در این شرکت خبر داد و افزود: تا پایان امسال دو جکت فاز ۱۹ حمل و یکی دیگر از جکت ها نیز ابتدای سال آینده به دریا منتقل می شود.

وی در باره تامین تجهیزات مورد نیاز میدان فروزان گفت: امسال دو جکت این میدان نفتی منتقل می شود، ولی ساخت عرشه های آن تا کنون به ما واگذار نشده است.

مدیر یاردهای شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر با بیان این که ۷ هزار تن مواد (متریال) ساخت عرشه های فازهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی وارد یارد خرمشهر شده است، افزود: بخشی از این مواد برای ساخت تیر ورق ها به کارخانه های سازنده در سراسر کشور ارسال شده است.

به گفته وی، هم اکنون در یاردهای شرکت تاسیسات دریای خرمشهر سه هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فعالیت می کنند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۲۹۳,۶۲۳ بازدید