سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

کمیته های مدیریت بحران، حوادث نفتی را به شدت کاهش می دهد

حادثه دکل ۴۳ فتح به طور کامل کنترل شده است/کمیته های مدیریت بحران، حوادث نفتی را به شدت کاهش می دهد

رییس HSE شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه حادثه دکل ۴۳ فتح به طور کامل مهار شده است می گوید:گروه های تخصصی در محل حادثه مشغول بررسی دلایل و عوامل پیدایش این حادثه هستند.

محمد آتیار در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این مطلب افزود:سحرگاه جمعه ،فوران گاز از لایه های پنهان یک چاه نفت در  منطقه بی بی حکیمه  منجر به وقوع حریق در دکل ۴۳ فتح شد که اگرچه این فوران در شمار حوادث بزرگ صنعت نفت به شمار نمی رود اما حریق ناشی از این حادثه با مدیریت سریع ،شجاعت مثال زدنی و فداکاری کارکنان شرکت ملی حفاری ایران در کمتر از یک ساعت کنترل شد .

وی تصریح کرد:حوالی ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز (جمعه ۶ آبان) در حالی که دکل ۴۳ فتح ،در حال اجرای عملیات بازسازی و تعمیر چاه در منطقه بی بی حکیمه بود، گاز از لایه های پنهان و غیر قابل پیش بینی چاه فوران کرد که با واکنش سریع متخصصان و کارکنان ایثارگر دکل حفاری در کمتر از یک ساعت مهار و تحت کنترل قرار گرفت.

رییس HSE شرکت ملی نفت ایران اذعان کرد: در این حادثه متاسفانه یکی از کارکنان دکل حفاری به شهادت رسید و ۳ نفر دیگر از کارکنان دکل نیز دچار آسیب دیدگی سطحی شدند که در یکی از بیمارستان های شهر اهواز در حال مداوای سرپایی هستند،همچنین با انجام اقدامات تخصصی دکل آسیب دیده به زودی به چرخه فعالیت بازمی گردد.

آتیار یادآور شد:کمیته های مدیریت بحران در سطح شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه فعال شده اند و به زودی شاهد کاهش چشمگیر حوادث در سطح شرکت ملی نفت خواهیم بود.

همچنین گزارش خبرنگار ما حاکیست؛، در این حادثه ، متاسفانه نعمت ا… حمیدی نژاد ،دکل بان دستگاه ۴۳ فتح به شهادت رسید،اما تمامی کارکنان و نیز مرتضی داران پور رییس دستگاه حفاری ۴۳ فتح با وجود مخاطرات ناشی از فوران و حریق،با شجاعت و جسارتی که یادآور سالهای دفاع مقدس است در کانون حادثه حاضر شده  و در کمتر از یک ساعت بحران به وجود آمده را مهار کردند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۰۳۶۷ بازدید