سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

بیش از۱۰۰ شرکت صنعتی برای حضور در نهمین نمایشگاه تخصصی حفاری صف کشیده اند

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان خوزستان از اعلام آمادگی بیش از یکصد شرکت فعال در عرصه ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت نفت برای حضور در نهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری کشور در اهواز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،علی کرانی؛ رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفت با اشاره به امضاء و مبادله قرارداد همکاری و برپایی این نمایشگاه میان شرکت ملی حفاری ایران و انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان، اظهارداشت: پیش بینی می شود حدود ۲۰۰ شرکت صاحب نام در عرصه ساخت تجهیزات صنعت نفت در نمایشگاه امسال حضور داشته باشند.

وی با اشاره به این که برای نخستین بار است که این انجمن به عنوان برگزار کنننده نمایشگاه انتخاب شده است، افزود: شرکت های داوطلب برای حضور در نمایشگاه تاکنون از استان های مختلف از جمله تهران، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و استان خوزستان هستند که انتظار می رود حضور شرکت های خوزستانی در نمایشگاه امسال پر رنگ تر از گذشته باشد.

کرانی برپایی نمایشگاه های تخصصی را در جهت هم افزایی بیشتر و ارتباط نزدیک و رو در روی میان سازندگان و سفارش دهندگان کالا بسیار مهم خواند و گفت: رابطه نزدیک شرکت ملی حفاری ایران و همکاری متخصصان و کارشناسان این شرکت در زمینه طراحی و ساخت قطعات و نظارت بر تولید آن بر اساس استانداردهای خاص شرکت ملی نفت ایران با شرکت ها و کارخانه های صنعتی زمینه مشارکت و همیاری تنگاتنگ میان این شرکت و فعالان بخش های صنایع را فراهم کرده است.

وی با اشاره به همزمانی برپایی این نمایشگاه با اول دی ماه سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران، اضافه کرد: برگزاری این نمایشگاه با همکاری مدیریت های تدارکات و امور کالا، پژوهش و فناوری و روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران و دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی صورت می گیرد و بر اساس توافق ضمنی از چند ماه پیش مقدمات و برنامه های آن در دستور کار انجمن قرار گرفته و مکاتبات و پیگیری های لازم اجرایی انجام شده است.

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان خوزستان تبادل تجربه و دست یافته های علمی و تخصصی میان سازندگان و تولیدکنندگان قطعات و تجهیزات در زمینه های مختلف صنعت حفاری بویژه ساخت قطعات، تامین کالا و مواد و خدمات مهندسی را از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست و اضافه کرد: در نمایشگاه نهم ضمن تشکیل نشست های تخصصی درباره نیازهای بخش های مختلف صنعت حفاری اعم از پشتیبانی و عملیاتی و ارزیابی توانمندی ها و امکانات سازندگان داخلی بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: فضای در نظر گرفته شده برای نمایشگاه امسال که در محل ساختمان مرکزی شرکت ملی حفاری ایران دایر می شود نسبت به فضای نمایشگاه هشتم افزایش دارد و به طور یقین شاهد تنوع بیشتر و چشمگیرتری از نظر موفقیت های شرکت های داخلی در زمینه ساخت تجهیزات و قطعات کاربردی صنعت پیچیده حفاری خواهیم بود.

شایان ذکر است،در صنعت حفاری بیش از ۱۲۰ هزار قطعه کاربرد دارد که از این میان آنها ۲۵ هزار قطعه پرمصرف تلقی می شود . البته با همت، پشتکار و تلاش متخصصان شرکت ملی حفاری و همیاری نزدیک سازندگان داخلی تاکنون ۱۷ هزار قلم از این قطعات و تجهیزات بومی سازی و به تولید انبوه رسیده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۴۶۲۹۰ بازدید