سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

عملیات توسعه لایه نفتی پارس جنوبی آغاز شد

لایه‌های نفتی پارس جنوبی یکی از حوزه‌های هیدروکربوری مشترک و مهم کشور ایران در خلیج پارس است که بعد از سفر رهبر فرزانه انقلاب و تاکید معظم له و نیز قرار گرفتن توسعه میدان‌های مشترک در اولویت برنامه‌های وزارت نفت، شروع پروژه‌های لایه‌های نفتی پارس جنوبی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس احمد قلعه بانی معاون وزیر نفت از آغاز فعالیت‌های توسعه و برداشت از لایه‌های نفتی در پارس جنوبی خبر داد و تاکید کرد: امیدواریم طبق برنامه‌ریزی زمان‌بندی، به موقع این پروژه‌ها به اتمام برسند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه اغلب پروژه های پارس جنوبی، به‌ویژه پروژه‌های موسوم به ۳۵ ماهه، به‌دست توانای پیمانکاران داخلی انجام می شود و سرعت پیشرفت در این پروژه ها بیشتر از سرعت پروژه هایی است که در گذشته توسط پیمانکاران خارجی انجام شده است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به پیشرفت حاصله در فازهای جدید توسعه ای پارس جنوبی توسط پیمانکاران داخلی در مدت ۲۰ ماه گفت:در سالهای گذشته همین میزان پیشرفت توسط شرکت های خارجی در کمتر از ۳۵ تا ۴۰ ماه انجام نشده است.

وی افزود: این میزان پیشرفت در مدت کوتاه در واقع نشان دهنده این است که پیمانکاران ایرانی  با وجود مشکلات متعدد توانسته اند به اهداف تعیین شده برسند و گاهی مواقع از میزان برنامه ریزی شده هم فراتر می روند.

مهندس قلعه بانی تصریح کرد: به طور کلی استفاده از ظرفیت های مختلف صنعتگران ایرانی در پارس جنوبی، پیشرفت های خوبی در عرصه صنعت ایجاد کرده است که از جمله آنها می توان به مجموعه سازمان گسترش و نو سازی صنایع ایران،(ایدرو)اشاره کرد که توانسته موفقیت های قابل قبولی را در فاز های ۱،۴،۵،۶،۷،۸،۱۴، و ۱۷ و ۱۸ کسب کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۲۹۴۸۳ بازدید